Magazin
Giriş Tarihi : 20-09-2020 15:01   Güncelleme : 20-09-2020 15:01

Bugün kü konuğumuz Ünlü Ayaz Özdemir 

Cümlenin sonu bizden, başı misafirimizden. ’20 Soruda’ bölümümüzün bu ayki konuğu hayran kalacağınız bir modelin Ayaz Özdemir.

Bugün kü konuğumuz Ünlü Ayaz Özdemir 

 

 

Cümlenin sonu bizden, başı misafirimizden. ’20 Soruda’ bölümümüzün bu ayki konuğu hayran kalacağınız bir modelin Ayaz Özdemir.

Sosyal medyanın da etkisiyle her şeyin kurguya göre yaşanmaya başladığı bu dünyada, doğallığın gücüne inanıyor musunuz hala?

Doğal olup kendini olduğu gibi kabullenmek daha güçlü gösteriyor insanı bence. Bazen mutlu görünüyoruz, ki sosyal medyada artık herkes mutlu görünüyor, ama herkes elbette mutlu değil. Görünen, gerçek değil aslında çoğu zaman. Sosyal medyanın aldatmaca durumu yüksek tabii ki! Gerçek olmayan bir şeyi gerçek gibi algılamak mümkün.

 

Peki bugün bulunduğunuz, geldiğiniz noktadan mutlu musunuz?

Kariyerimle ilgili olarak keşke daha önce başlamış olsaydım diyebiliyorum ya da bir şeyleri daha fazla yapabilmeyi isterdim. Şimdi biraz daha seçici olmak zorunda kaldığım sebeplerim var ama güzel, çok mutsuz olduğum bir durum da yok öteki taraftan.

 

Hayalinizdeki kariyer planının hangi level’ındasınız?

Daha yolun başındayım. Çünkü benim işim öyle bir iş ki, her seferinde başka bir karakteri canlandırıyor gibi hissediyorum.

 

Sorguladığınız şeyler arasında genellikle neler var şu sıralar?

İnsanoğlu, yaşamın döngüsünü bile bile hala daha nasıl doğaya zarar verebiliyor, bunu sorguluyorum. Yani evine çöp bile atmayan insan sokağa neden çöp atıyor? İşte bunları sorup sorup duruyorum kendime.

Hayata bakışınız hep böyle kabullenici tarzda mıydı, zamanla mı bu şekilde olgunlaştınız?

Ben daha çok hayır kelimesinin bende olmayışından kaynaklı olarak, hayır demediğim şeylerin sonuçlarını çektiğimde bu keşkeleri yaşıyorum. Ama o zaman da ‘ona da öyle demeseydim, belki bunu tecrübe etmeyecektim’ gibi yaklaşmayı tercih ediyorum.

 

Hani her sabah bir yaşam amacıyla uyanmanın gücünden bahsediliyor ya, siz bir yaşam amacınız olduğunu düşünüyor musunuz?

Bu hayatta bir sebebim var tabi, ama bunu kendime saklayayım. Ama şunu söyleyebilirim, insanlara pozitif enerji vermeye çalışıyorum genellikle.

 

Sizi siz yapan, hayatta benimsediğiniz en önemli prensiplerin neler olduğunu düşünüyorsunuz?

Disiplin ve saygı; herhalde en önemlisi bunlar. Bunlar olduktan sonra diğerleri öğrenilebiliyor.

 

Şans, hırs, özgüven... Hangisi en çok yanınızda yürüyen sizce?

İnanç. Yani ben onu kendi içimde yürütmeye çalışıyorum. Diğer türlü, olan oluyor. Bir gün şanslısın bir gün sakarsın bir gün her şey çok tıkırında gidiyor... İnsanlık halleri.

 

Karakterinizin en belirgin özellikleri neler?

Ne istediğimi biliyor olmak en belirgin özelliğim.

 

Yeni biriyle tanıştığınızda ilk neye dikkat edersiniz?

Samimiyete çok önem veririm ve gülen insanları severim

vadivadi