SPOR
Giriş Tarihi : 22-09-2020 21:10   Güncelleme : 26-09-2020 12:31

Futbol ilk İngilizlerin iyi oynadığı oyun

Futbol ilk İngilizlerin iyi oynadığı oyun

Futbol ilk İngilizlerin iyi oynadığı oyun


Futbol ilk İngilizlerin iyi oynadığı ama sonunda her zaman sonunda Almanların kazandığı 11'e 11 takımlar halinde oynanan bir spordur. İlk olarak Britanya'da ortaya çıktığı farz edilen futbol kimilerine göre de Antik Roma'da ilk olimpiyatlarda bile oynan bir oyundur. Ancak ilk olarak resmi kayıtlarda Britanya'da meşin toplar vasıtasıyla oynandığı farz edilmiştir. Supertotobet günümüzde ise yerel ve küresel çapta futbol milyar dolarlık bir ekonomi haline gelmiştir. Onlarca dev kulüp ve ülke bu ekonomiyi kendilerine göre dizayn ederler.

Ne kadar sonunda herkes sahaya 11 kişi ile çıksa da bu kulüplerin kültürü ve idmandan tutunda altyapı imkanlarına kadar birçok şey aslında ufak kulüpler için dezavantaj oluşturur. Ama buna rağmen her zaman futbolda sürpriz sonuçlar ile karşılaşmak da mümkündür. Mesela geçtiğimiz sene şampiyonlar liginde yarı finale kadar uzanan Ajax kulübünün devleri eleye eleye ilerlemesi gibi. Bu durumdan hareketle aklımıza dillere pelesenk olmuş bir söz gelir. "Ben para dolu bir çantanın gol attığını görmedim" işte bu rekabet, bağlılık ve maddiyat ortamında büyüyen ve filizlenen futbol dünyanın birçok ülkesinde takip eden bir spor haline gelmiştir.

En az rağbet gördüğü yer ise Kuzey Amerika'dır bu coğrafyada daha çok alternatif farklı spor dallarına bir yönelim bulunur. Supertotobet giriş en çok Amerikan basketbol ligi NBA rağbet görse de, beyzbol'dan Amerikan futboluna bir çok farklı spor futboldan daha öndedir. Hatta o bölgede futbol Soccer olarak adlandırılır, ve ligi de yeni sayılır. Futbolun en büyük rağbet gördüğü bölgeler ise Güney Amerika ve Avrupa'nın genelidir. Güney Amerika'da Arjantin ve Brezilya gibi ülkelerde birçok ünlü yetenek doğar doğmaz futbol topuyla haşır neşir olurlar. Avrupa genelinde ise biraz daha profesyonel bir iklim hüküm sürmektedir. Burada binlerce futbol okulu ve dev kulüp altyapısı bulunduğundan yetenekler daha düzgün bir gelişim ile kariyerlerini planlar.