GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-10-2020 14:50   Güncelleme : 26-10-2020 14:50

MORPA KAMPÜS GİRİŞ

MORPA KAMPÜS GİRİŞ

MORPA KAMPÜS GİRİŞ

 

Eğitim ve öğretimde rekabetçi yapı, öğrenci ve velileri okul müfredatlarını destekleyen farklı kaynaklara yönlendiriyor. Öğrencisinin farklı kaynaklarla beslenerek gelişmesine yardımcı olmak isteyen veliler, okul derslerini destekleyici eğitim programlarının arayışına içindeler. Koronavirüs pandemi günleriyle birlikte online eğitim ya da onlline eğitim  müfredatlarının önem kazanması, İnternet üzerinden ulaşılabilir destekleyici platformlara ihtiyacı da arttırdı.

 

İlk olarak 1980 yılında ansiklopedi yayımlayarak eğitim dünyasına katılan Morpa, 2007 senesinde eğitim müfredatlarının hızla gelişen bilişim teknolojilerine uyması gerekliliğinden hareketle Morpa Kampüs platformunu geliştirmiştir. Morpa Kampüs ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin MEB müfredatına uygun bir şekilde İnternet üzerinden destekleyici içeriklere ulaştığı zengin bir platformdur.

 

MORPA KAMPÜS ÜYE GİRİŞİ

Morpa Kampüs giriş yapılarak yararlanılan bir platformdur ve platformdan yalnızca öğrenciler değil müfredata uygun eğitim programları geliştirmek isteyen öğretmenler de faydalanmaktadır. Morpa Kampüs üzerinden öğretmenlerle öğrenci velileri tarafından öğrencinin gelişimleri de Morpa Kampüs giriş  yapılarak takip edilebilmektedir.

 

 Morpa Kampüs, öğrencilerin kazanımlara uygun bir şekilde çalışmalarını, ve kazanıma yönelik gelişimlerinin takip edilmesini sağlayan online bir platformdur. Sınıf düzeyine göre konu anlatımları, deneyler, interaktif çalışmalar, eğlenceli etkinlikler, sınavlar, çözümlü soru videoları ile öğrenciler için oldukça destekleyicidir.

 

Morpa Kampüs giriş platformun web sitesine üye olarak gerçekleştirilir. Morpa Kampüs’ e girmek için öncelikle üyelik işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için platformun web sitesi üzerinden ‘hemen üye ol’ butonuna tıklayarak öğrenci, veli ya da öğretmen giriş kodunuzu alabilirsiniz.

 

Morpa Kampüs’ e giriş öğrenci, öğretmen ya da veli olarak gerçekleştirilebilmektedir. Öğrenciler varsa Morpa kampüs üyelik kartı ile aktivasyon kodlarını girerek ya da 12 aylık belirli bir meblağ paket satın alarak üyelik gerçekleştirebilir. Morpa Kampüs’ e giriş yapmak  isteyen öğretmenler ise öğretmen belgesi ile üye ol butonuna tıklayarak bilgilerini doldurmak ve öğretmen belgesini sisteme göndermek kaydıyla üyeliklerini başlatabilir. Morpa Kampüs veli girişleri  öğrencinin sisteme kayıt olması ve kullanıcı kodu alması ile mümkündür. Veliler, kimlik bilgileri ve öğrencinin Morpa Kampüs kullanıcı kodu ile sisteme üye olarak giriş yapabilirler.

 

Morpa Kampüs üye olanlar kullanıcı kodu ve şifreleri ile sisteme giriş yapabilirler. Bununla beraber Morpa Kampüs ücretsiz sınavlarına katılmak isteyen Morpa Kampüs üyesi olmayan öğrenciler, ad soyad bilgileri ve telefon numaralarını sisteme kaydederek ücretsiz sınavlara katılma hakkını elde edebilirler.