GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-11-2020 15:10   Güncelleme : 26-11-2020 15:10

UYAP VATANDAŞ PORTALI NEDİR? UYAP VATANDAŞ PORTALI’NA NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM? MOBİL UYGULAMASI VE DAHASI BİLMENİZ GEREKENLER..

UYAP VATANDAŞ PORTALI NEDİR? UYAP VATANDAŞ PORTALI’NA NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM? MOBİL UYGULAMASI VE DAHASI BİLMENİZ GEREKENLER..

UYAP VATANDAŞ PORTALI NEDİR? UYAP VATANDAŞ PORTALI’NA NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM? MOBİL UYGULAMASI VE DAHASI BİLMENİZ GEREKENLER..

 

 

Uyap vatandaş portalı’na resmi web sitesinden giriş yapılabilinmektedir. Kurumlar için de olan bu uygulama üzerinde avukatların, vatandaşın, kurumların, bilirkişilerin, arabulucuların, uzlaştırmacı gibi kişilerin davalar hakkında bilgi alışverişi yaptığı, evrak ve dosya paylaşımı yapabildiği Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan bir bilişim sistemidir.

 

 

 

UYAP VATANDAŞ PORTALI’NA NEREDEN GİRİŞ YAPILABİLİR?

 

Uyap vatandaş portalı’na giriş yapabilmek için resmi web sitesini kullanabilirsiniz, ek olarak mobil uygulaması da olan e-Adalet uygulaması’na Android üzerinden(Google Play Store) ve IOS üzerinden(App Store) e-Adalet uygulamasını indirerek e-Devlet şifresi ile giriş yapılabilmesi mümkündür.

 

 

 

UYAP VATANDAŞ PORTALI ÜZERİNDE NELERİ SORGULAYABİLİRİM?

 

Uyap vatandaş portalı üzerinde vatandaşlar, tüm dosyalarını sorgulayabilir, sistem üzerinden hukuk davaları açabilir, evrak doğrulama ve evrak takibini yapabilir, duruşmaları sistem üzerinden takip edebilir, telefon numarası sorgulayabilir ve safahat sorgulayabilirler. Tarafınıza gönderilen tüm evrakların Adli birimlerden gönderilip gönderilmediğini teyit etmek için kategorilerden evrak doğrulama menüsünden mahkemelerce hazırlanmış olan e-ilanlar, Danıştay ve Yargıtay'da bulunan bütün dosyaların durumları ile bütün davalarınız hakkında anında bilgi sahibi olabilmeniz için telefonunuza sms aboneliği yaptırabiliyorsunuz.

 

Uyap vatandaş portalı sisteminde sizin şahsi verilerinizin güvenliği açısından sistemde bulundan bütün evrakların sadece ve sadece kapak bilgileri görüntülenebilmektedir. Portal üzerinden vatandaşlara adli birimlerin telefon numaraları ve fax numaraları gibi bilgilere ulaşabilmek mümkündür. Yargıtay ve Danıştay'da bulunan dosyalarınızın ne durumda olduğunu da bu uygulama üzerinden öğrenebildiğiniz gibi UYAP Vatandaş Portalı'na e-Devlet şifresi ile giriş yapabilir ve sistemde UYAP kapsamında adli ve idari birimlerce görülmekte olan davalarınız, davalarınızın dosyalarındaki belli başlı safahat bilgilerini (dava konusunu, değerini, taraflarını, aşamasını, duruşma günleri ve dosyaların Yargıtay’dan dönüp dönmediği gibi..) bilgileri görebilmektedirler.

 

 

 

Uyap vatandaş portalı, uyap, uyap portalı, uyap vatandaş, uyap bilişim sistemi, adalet bakanlığı, uyap adalet sistemi, uyap bilişim, uyap vatandaş sistemi, uyap vatandaş portal, vatandaş portalı, safahat, yargıtay, adli, idari, yargı, portal, danıştay, mahkeme, duruşma, evrak doğrulama, evrak takibi, evrak, avukatlar, vatandaş, kurum, bilirkişi, arabulucu, uzlaştırmacı, e-devlet, e-adalet, e-adalet bilişim sistemi, uyap mobil,