GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-11-2020 15:32   Güncelleme : 26-11-2020 15:32

Video İndir

Video İndir

Video İndir

 

 

Gün geçtikçe dijital platformlara olan ilginin artmasıyla birlikte video izleme ve indirme işlemi de sıklıkla yapılır hale gelmiştir.

 

Video indir hizmeti sayesinde izlenen videoları bilgisayarda ya da telefonda kalıcı hale dönüştürmek mümkündür. Böylece beğenilen videolar herhangi bir internet bağlantısına gerek duyulmadan istenilen her an izlenebilecektir. İndirme işlemi öncesinde video kalitesi seçilir ve 240p, 360p, 480p, 720p gibi seçeneklerden biri işaretlenir. Videonun ne kadar sürede indirileceği içeriğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Kısa videolar birkaç saniyede inerken uzun olanların indirilmesi birkaç dakika sürmektedir.

 

Youtube Video İndir

Youtube video indirme uygulaması çok sayıda kişi tarafından kullanılır. Bunun için indirme programı ya da internet sitelerinden yardım alınabilir. İnternet üzerinden Youtube videosu indirmek için ilk olarak dönüştürme işlemi yapılır ve daha sonra video otomatik olarak indirilir. İlk olarak youtube üzerinden beğenilen videonun linki kopyalanır ve indirme sitesindeki ilgili alana kopyalanarak dönüştürme sekmesine tıklanır. Dönüştürmenin ardından indirme birkaç saniye içinde tamamlanacaktır. Video indirilmeye hazır hale gelip bilgisayara kaydedildikten sonra istenilen her an açılıp izlenebilir.

 

İnternetten Video İndir

İnternetten video indirmek için güvenilir bir site tercih edilmelidir. Bazı sitelerde bilgisayarlara ve telefonlara zararlı yazılımlar bulunmakta olup bunlara karşı dikkatli olmak gerekir. Bu tür siteleri kullanmadan önce ziyaretçi yorumlarına ve forumlara göz atmakta yarar vardır. Buna alternatif olarak bir uygulama ile de video indirme yapılabilir. Bu uygulamalara App Store ve play store mağazalarından ulaşılabilir. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere çeşitlilik gösteren uygulamalar indirilip kurulduktan sonra indirme işlemi gerçekleştirilebilir. Videonun ismi ilgili alana yazılır ve daha sonra yan ya da alt kısmında çıkan indir butonuna tıklanarak indirmenin başlaması sağlanır. Burada çözünürlük kalitesi ve dosya türünü seçmek gerekir.