GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-01-2021 22:15   Güncelleme : 14-01-2021 22:15

Cyberpunk 2077 İnceleme ve Satışı

Cyberpunk 2077 İnceleme ve Satışı

Cyberpunk 2077 İnceleme ve Satışı

Cd Projekt red tarafından geliştirilen, Kondrad Tomasszkiewicztarafından da tasarımı yapılan Cyberpunk 2077, 17 Eylül 2020 tarihinde oyun piyasasına sürülmek için son hazırlıklarını gerçekleştirmektedir.

Oyun Polonya merkezli bir şirket tarafından 2012 yılından beri tanıtımları yapmaktaydı. Ancak Cd Projekt yapım ekibinin çıkarmış olduğu The Witcher serisinin beklenmedik bir başarı yakalaması ardından Cyberpunk 2077 oyununun da çıkarım sürümü bu yüzden geri plana atılmak durumda kaldı. Oyun, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında, piyasaya sürüldüğü takdirde kullanım açısından hizmet vermek için tasarlandı.

Son zamanlarda oldukça sık fuarlarda tanıtımları yapılan oyunun, Microsoft konferansı içerisinde ilk tanıtım videosu yayınlandı. Yayınlanan tanıtım videosunda da oyunun içerik ve ilerleyişi hakkında edinilen bilginin Cyberpunk 2077 gidişat hakkındaki gizemini korumaya çalışıldığı da görülmektedir.

Cyberpunk 2077 Özellikleri 

Cyberpunk 2077 adından da anlaşılacağı üzere sanal bir dünya üzerinde dijital teknolojinin hakimliğini siber boyutlarda görmek mümkün olacağa benzemektedir. Oyun geniş ve yeni ürün teknolojik araç ve gereçlerle daha önce oyun sektöründe denenmemiş farklı bir dünya oluşumunu sunacak gibi gözükmektedir. Oyun piyasasına rol yapma türüyle giriş yapacak olan Cyberpunk 2077'de, birinci şahıs bakış açısı genelinde bir kamera açısı yaratılmaya çalışacaktır. 

Cyberpunk 2077 Oyun Modları ve Oyuncu Kategorisi 

Cyberpunk 2077 oyuncu kategorisinde şimdiye kadar paylaşılan bilgiler doğrultusunda 'v' adlı bir paralı askerin para kazanmak için karanlık ve kötü işlere bulaştığını yansıtan bir hologram başrol karakteri piyasaya sunulmuştur. 

Bu karakterin fiziki dış görünüşünün değiştirilmesinin yanında manevi boyutta da zeka, güç, refleks gibi beden üzerinde de yeni teknolojiler sayesinde yansıtılmaya çalışılacaktır. Oyun modları için yaratılan üç farklı sınıf türü sayesinde oyuna üye olan kişiler oyuna başlarken sınıf seçimi yapmak zorunda bırakılmayacak. Bu sayede üye kullanıcılar çok daha yönlü oyuncu karakterlerine sahip olabileceklerdir.

Cyberpunk 2077 Nasıl Oynanır? 

Cyberpunk 2077 oyunu belirli bir hikaye çerçevesinde oluşturulmuş gibi gözükse de aslında üye kullanıcılarına oyun içerisinde sınırsız hareket etme imkanı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Oyuna üye olmak için belirlenen fiyat üstünden oyunu online satın alarak dilediğiniz yerde çevrimiçi her an oyun oynama hakkına sahip olacaksınız. 

Oyun oynama sistematiği tam olarak sunum çerçevesinde sunulmasa dahi, anlatılmak istenen senaryo başrol oyuncu karakterinin etrafında dönecek. Günlük yaşam zamanında yapılan aktivite ve rutinler dijital dünyaya da yansıtılarak, olayları farklı bir boyutta ele almaya çalışacak. Oyun işleyişi bakımından yavaş ilerleyecek gibi gözükse de tehlikenin ne zaman nereden geleceği hakkında olay örgüsü gizli bırakılacak.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Nelerdir? 

Cyberpunk 2077 yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi beklenen ve içerik açısından oldukça kaliteli vakitler geçirmenizi sağlayacak bir oyun türünü yansıtmaktadır. 

Oyunun çıkan E3 demosundan sistem gereksinimlerini tahmin etmek şu an için güç olsa da Cyberpunk 2077 fiyatları hakkında türk lirası üzerinden 250 gibi ortalama bir fiyat aralığından satışa sunulacağa benzemektedir. Cyberpunk 2077 satın al ya da almalısın demek sadece çıkartılan demo sürüme bakarak söylemek, şu an için yanlış olacaktır.