GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-01-2021 22:27   Güncelleme : 18-01-2021 22:27

Malatya Sürücü ve Ehliyet Kursları

Malatya Sürücü ve Ehliyet Kursları

Malatya Sürücü ve Ehliyet Kursları

 

Malatya pek çok alanda kendini geliştirmiş olan bir şehir olmakla birlikte bu gelişmişlik seviyesinde ayrıca bir sıçrama yaşamıştır. Hem ekonomik anlamda hem de eğitim anlamında farkını ortaya koymuştur. Yaşamak için ise oldukça huzurlu bir yapıya sahiptir. Şehirde hem günlük hayat yoğun olmakla birlikte tarım alanında da bir yoğunluk yaşanmaktadır.

İthalat ve ihracat konusunda da ülkemizde ayrı bir yere sahip olan Malatya ilimizde bu yoğunluk araçlar ile koordine edilmektedir. Otomobil, kamyon ve traktör gibi çeşitli araçlar kullanılmaktadır. Bu nedenle ehliyet ve sürücü kurslarına talep oldukça yoğundur. Her sınıfa uygun olarak ayrı eğitim verilmektedir.

Sürücü ve Ehliyet Kursları Hakkında Bilgi

Ehliyet kursları sizlere Moped M Sınıfı, Motorlu Bisiklet A1 Sınıfı, Motosiklet A2 Sınıfı, Motosiklet A Sınıfı, Dört Tekerlekli Motosiklet B1 Sınıfı, Otomobil/Kamyonet B Sınıfı, Lastik Tekerlekli Traktör F Sınıfı, minibüs D1 Sınıfı, Otobüs D Sınıfı, Kamyon C1 Sınıfı, Kamyon C Sınıfı ehliyet almanıza yardımcı olmaktadır. Malatya ehliyet kursu sizlere düzenlemeniz geren evraklarda ve sınava hazırlık sürecinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca uygulamalı dersler ile direksiyon sınavı öncesi pratik yapmanızı da sağlarlar. Ehliyet almak için gerekli evraklar arasında;

  • Cepheden çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf,
  • Aile hekiminden ya da özel sağlık kuruluşundan alınmış bir sağlık raporu,
  • Adli sicil l belgesi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

18 yaşından küçükler için vasi muvafakat namesi getirmeniz gerekmektedir. Burada bahsedilen tüm evrakları Malatya sürücü kursuna vermeniz gerekmektedir. Böylelikle ehliyet almanız hususunda sizlere yardımcı olabileceklerdir.

Sürücü ve Ehliyet Kursu Fiyatları

Öncelikle alacağınız ehliyet sınıfı sürücü kursları hizmeti veren eğitim kurumlarının fiyatında farklılık göstermektedir. Ancak genellikle kurs ücreti her şey dâhil olmak üzere hesaplandığından standart bir fiyat üzerinden hesaplanmaktadır. Örneğin B sınıfı bir ehliyet ile C sınıfı ehliyet fiyatları farklılık göstermektedir. Bu nedenle bu konuda en iyi sürücü kursu hizmeti veren bir eğitim kurumundan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Yapacağınız araştırma ile sizin için en uygun olan sürücü kursunu tercih ederek işe başlayabilirsiniz.

Ehliyet sınavı iki aşamalı bir sınavdır. Yazılı ve uygulamalı yani direksiyon sınavı olmak üzere iki aşamadan oluşur. Malatya sürücü kursları sizleri hem yazılı hem de uygulamalı sınava hazırlar. Yazılı sınavda başarılı olduktan sonra direksiyon sınavına girmeye hak kazanırsınız. Sınav esnasından sakin olmanız oldukça önemlidir. Ayrıca tüm bunların yanı sıra ehliyet alma koşullarında bir takım yeni düzenlemeler getirilmiştir.

Seçeceğiniz En iyi ehliyet kursu sizlere tüm bu yeni düzenlemeler hakkında detaylı bilgi verecektir. Görüldüğü üzere ehliyet almak için hem belgenin yanı sıra bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Malatya ehliyet kursları sizlere bu konuda hem bilgi sahibi olmanızı sağlarken hem de uygulama konusunda gerekli desteği sağlamaktadır.

https://www.surucukurslari.com/