GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-02-2021 18:18   Güncelleme : 12-02-2021 18:18

Kediniz İçin En Kaliteli ve Sağlıklı Kedi Maması Çeşitleri

Kediniz İçin En Kaliteli ve Sağlıklı Kedi Maması Çeşitleri

Kediniz İçin En Kaliteli ve Sağlıklı Kedi Maması Çeşitleri

Alışverişe başlamadan önce kedinizin beslenme ihtiyaçlarını anlamak önemlidir. Veterinerinizle konuşarak başlayın. Cins, yaş ve herhangi bir sağlık durumuna göre kediniz için en iyi kedi maması türlerini önerebilirler. 

Kedi Maması Çeşitleri

Tüm kediler, beslenmelerinde hayvansal protein ve sağlıklı yağların yanı sıra temel besin maddelerine de ihtiyaç duyar. Kedi sahipleri olarak hepimiz evcil hayvanlarımızı olabildiğince uzun süre sağlıklı tutmak isteriz. Çoğumuz, kaliteli bir diyetle beslenmenin bunu yapmanın en iyi yollarından biri olduğunun farkındayız. Ancak, kediniz için en iyi mamayı bulmak kafa karıştırıcı olabilir. Çoğu kedi maması çeşitleri ambalajında garantili bir analiz bulunur ve genellikle minimum protein ve yağ miktarını yüzde olarak ve maksimum lif ve nem miktarını da yüzde olarak listeler. İki farklı kedi mamasının garantili analizini karşılaştırırken, analizin kuru ve yaş olarak yapılması daha doğrudur. Aksi takdirde, nem içeriği karşılaştırmayı önemli ölçüde çarpıtabilir. Kuru bir gıdanın garantili analizini, nem içeriğini hesaba katmadan konserve yiyecekle karşılaştırmak, elmaları portakallarla karşılaştırmaya biraz benzer.Garantili analizin, çeşitli besin kategorilerinin bir ölçüsünü sağlasa da, gıdalardaki bileşenlerin kalitesi, sindirilebilirliği veya gıdanın genel kalitesi ile ilgili herhangi bir bilgi sağlamadığını unutmamak önemlidir. Gıda kalitesini mamanın içeriğini okuyarak karşılaştırın mamanın proteini hayvansal etlerden mi yoksa sakatat veya tahıllardan mı elde ettiğine bakın kaliteli mamalar gerçek et içeriğiyle yüksek hayvansal proteinler barındırır.Kediler zorunlu etoburlardır ve diyetlerinde taurin ve araşidonik asit gibi besinlerin sağlanmasını gerektirir. Bu da sadece hayvansal proteinlerle elde edilir bitki bazlı kaynaklardan bulunmazlar.Tahıllar birçok evcil hayvan mamasında kullanılır ve mükemmel bir karbonhidrat kaynağı sağlar. Kediler bu karbonhidratları kolaylıkla metabolize edip enerji kaynağı olarak kullanabilirler. Bununla birlikte, bazı insanlar kedilerinin mamasında tahıllardan kaçınmayı tercih ederler. Aslında, bazı kedi uzmanları, protein açısından yüksek ve karbonhidrat oranı düşük bir diyetin kediler için daha sağlıklı olduğuna inanıyor, ancak bu tartışmalı bir konu ve yine seçim size kalıyor.

Kedi Maması Fiyatları

İçeriklerin kalitesi ve hacmi büyük ölçüde kedi maması fiyatları ile doğru orantılıdır. Ancak daha yüksek bir fiyat daha yüksek kaliteyi garanti etmez.Piyasada bir çok farklı marka ve bu marklara ait kedi mamaları bulunur. Evcil hayvan sahipleri de içerik ve kalite değerlendirmeleri yaparak kedileri için en uygun mamayı en ucuza almayı amaçlar. Siz de internet sitemizden farklı markalara ve içeriklere sahip onlarca mamayı karşılaştırabilir ihtiyacınıza uygun kedi mamasını uygun fiyatlara bulabilirsiniz.