GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-02-2021 22:18   Güncelleme : 17-02-2021 22:18

Dondurulmuş Pasta

Dondurulmuş Pasta

Dondurulmuş Pasta

Pastacılık sektöründe gün geçtikçe artan donuk pasta talebi ile birlikte artık birçok kafe zinciri, pastane, büyük market gibi yerler donuk pasta tüketicileri arasına girmiştir. Çalışan hanımların dışında ev hanımlarının da sıklıkla marketlerde almak için tercih ettiği donuk pastalar gün geçtikçe daha fazla talep görmeye başlamıştır.

Firmamız, bu talebi karşılamak ve sadece yurt genelinde değil yurt dışında da sesini duyurmaya başlamıştır. Firmamızın öncelikli kriteri müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimizin memnuniyeti ise bizim referanslarımızdır. 

Pastacılık sektörünün en büyük sorunu maliyettir. İşçilik maliyetlerinin gittikçe fazlalaşması ve standartların korunmasında güçlüklerin yaşanması, pasta üreticilerini donuk pasta üretimine yöneltmiştir.

Donuk pasta nasıl ücretlendirilir?

• Üretilen donuk pastalarda maliyet hesabı önemlidir. Bu yüzden donuk pasta fiyatları ürünün çeşidine göre değişir.

• İşçilik, kullanılan malzeme, sevkiyat gibi durumlar donuk pasta fiyatlarını şekillendirir.

• Donuk pasta imalatında kalitenin korunması ve ürünlerin aynı standartlarda kalması için tüm sağlıklı koşulların sağlanmış olması gerekir.

• Ürünlerin üretim aşamasından sonra şoklanarak dondurulması, depolarda sürekli kontrol altında ısı seviyelerinin sabit tutulması birer maliyettir.

• Bu yüzden donuk pasta fiyatları bu durumlara göre değişkenlik gösterir.

Donuk pasta üretiminde neler yapılır?

Donuk pasta üretimi belli aşamalardan geçirildikten sonra sevkiyata verilir. Üretim aşamasında pasta usta ve şeflerimiz sağlıklı koşullarda gerek yeni tarifler gerekse eski tarifler, sihirli formüller ile en lezzetli pastaları üretir. Üretimin ardından tüm pastalarımız -40 derecede şoklandıktan sonra saklama depolarında -18 derecede dondurulur ve saklanır. Gıda mühendislerinin kontrolünde ve Türk Gıda Kodeksine uygun standartlarda üretilen pastalarımızın depolarda ısı seviyesi 24 saat kontrol altında tutulur.

Ülkemizde kafe restoran zincirleri, pastaneler, büyük organizasyon firmaları, donuk pasta üretimine önem vermekte ve donuk pasta ürünlerini kullanmaktadır. 

Donuk pasta üretiminin ardından en önemli konu sevkiyat konusudur. Bu konuda firmamız frigo araçlarda -18 derecede ürünleri en sağlıklı ve hızlı şekilde ulaşması gereken noktaya ulaştırarak müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Ne tür donuk pastalar yapılmaktadır?

Donuk pasta çeşitlerimiz oldukça zengindir. Hemen her damak zevkine uygun en sevilen lezzetler ile en güzel pastalar sağlıklı şekilde üretilmektedir.