GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-02-2021 22:11   Güncelleme : 20-02-2021 22:11

Sipahioğlu’dan Abdürrahim Albayrak’a Gönderme

Sipahioğlu’dan Abdürrahim Albayrak’a Gönderme

Sipahioğlu’dan Abdürrahim Albayrak’a Gönderme

 

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, açıklamalarıyla spor gündemini bambaşka bir yöne doğru çekti. FB TV üzerinden yaptığı açıklamada daha önceden Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak’ın söylediği İrfan Can Kahveci’nin Galatasaraylı olduğuna dair söylemlerine yanıt verdi. Bu sözlere tepkisini koyan Sipahioğlu; sert bir dille eleştiride bulundu. Geçen yılın VAR kayıtlarının elinde bulunduğunu söyleyen Sipahioğlu; savcıların harekete geçmediğini dile getirdi. Futbolcuya şantajda bulunulduğunu ve baskı yapıldığını ifade ederek; İrfan Can Kahveci’nin bu tehditlere boyun eğmediğini beyan etti. Buna rağmen halen daha Galatasaraylı olduğunu düşünenlerin olduğunu belirtmenin mantığa sığmayan bir durum olduğunu belirtti. Ancak halen daha Fenerbahçe’nin bu transferi hakkında kuyruk acıları olduğunu sözlerine ekledi.  kral bonuslar ve deneme bonusu için milanobet adresini ziyaret etmenizi öneririz

Albayrak, Daha Önce İrfan Can Hakkında Konuşmuştu

Abdürrahim Albayrak, daha önceden yaptığı açıklamada İrfan Can Kahveci’nin Galatasaraylı olduğunu belirtmişti. Aynı zamanda da istedikleri her oyuncuyu almak gibi bir lükslerinin bulunmadığı ve Medipol Başakşehir’e de çıkabildikleri en yüksek rakamdan tekliflerini sunduğunu söylemişti. Ancak elinde bazı fotoğrafların bulunduğunu söyleyen Albayrak; bu resimleri kimseye vermediğini ve paylaşmadığını da dile getirmişti. Geçtiğimiz günlerde yapılan bu açıklama Fenerbahçe cephesinden tepki görmüştü. Bu açıklamalara cevap olarak Metin Sipahioğlu da yanıt vermekte gecikmedi.

Galatasaray Transferlerde Usulsüzlük Yapıyor

Metin Sipahioğlu, açıklamalara devam ederken; Galatasaray yönetiminin transfer politikasına da yer verdi.  Özellikle yerli transfer politikasını bu şekilde ortaya koyduğundan bahsetti. Önce futbolcuyla iletişime geçtiklerini sonrasında da kulüpleriyle anlaşma yolunu izlediklerini ifade etti. Oyuncuyu ikna etmenin bonservis konusunda daha da kolay netice alabileceklerinden ötürü bu şekilde hareket ettiklerini söyledi. Bu durumun UEFA, FIFA ve TFF kurallarına aykırı bir durum olduğunu ifade edildi. Örnek olarak Oğulcan Çağlayan transferinde de bu yolu izlediklerini de sözlerine ekledi. Bu şekilde kuraldışı hareket etmenin cezasının bulunduğunu da söyledi. Anadolu takımlarının hepsinin bu durumdan şikayetçi olduklarını da sözlerine ekledi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün transfer çalışmalarına da değinen Sipahioğlu; önce kulüp sonra oyuncuyla görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Galatasaray’ın ise geçen sene de aynı durumu Vedat Muriqi ile de yaptığını ifade edildi. Önceden Vedat Muriqi’in Galatasaraylı olduğunu kamuoyuna sunarak; manipülasyon hedeflediklerini belirtti. Aynı yolun İrfan Can için de gerçekleştirdiklerini ifade etmekle birlikte; her iki operasyonda da başarısız kaldıklarını kaydetti.

İrfan Can’ın Fenerbahçe Sempatisi Var

İfan Can’ın önceki videolarından bir tanesi de yayın esnasında ekrana verildi. Yıldız futbolcu bu videoda Emre Belözoğlu’na hayranlık duyduğundan bahsetti. Aynı zamanda kendisiyle beraber oynadığı söyleminde de bulundu. Öte yandan Türkiye’de oynamış yabancı futbolculardan Alex de Souza’ya da ilgi duyduğundan bahsetti. Metin Sipahioğlu da bu videodaki söylemleri baz alarak; İrfan Can’ın hasta Galatasaraylı olduğuna dair söylemleri de reddetti.