SPOR
Giriş Tarihi : 12-03-2021 16:07   Güncelleme : 12-03-2021 16:07

Galatasaray’ın Eski Yıldızı Claudio Taffarel 12. Sırada Yer Aldı 

Galatasaray’ın Eski Yıldızı Claudio Taffarel 12. Sırada Yer Aldı 

Galatasaray’ın Eski Yıldızı Claudio Taffarel 12. Sırada Yer Aldı 

 

1998-2001 yılları arasında, Galatasaray’da görev yapmış olan Brezilyalı Milli kaleci, sarı kırmızılar ile sayısız maçlara ve Avrupa da başarılara imza attı.  Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS)’nin sıralamasına göre, Brezilyalı file bekçisi 12. Olarak, En iyi efsane kaleciler arasına girdi.  Casillas, Chech, Van der Sar, Neuer, Schmeichel ve Kahn gibi dünyaca ünlü isimler arasında yer bulmayı başardı.

Futbolda kaleci olmak zor gibi görünse de en zevkli alanlardan biri olarak yer alır. Muhteşem kurtarışlar taraftarı heyecanlandıran tek odak nokta olarak yer alır. Ayrıca sabır gerektiren bir eylem olarak da karşınıza çıkar.

 

Kaleciler, bir takımın adeta omurgasını oluşturur. Ve çoğu zaman yalnız kahraman olurlar. Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS), yalnız kahramanları unutmadı. Oluşturulan listede 1987’den itibaren, kulüplerin sembolü haline gelmiş ve hala sembol olarak kullanılan isimler, All Star kadrosu şeklinde sıralandı. Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS), efsane kalecilerin bütün performans ve maç istatistiklerini baz alarak, sıralamasını oluşturdu.  bonuslasana.com ve bonus veren siteler için https://bonuslasana.com/en-iyi-canli-casino-firmalari/ adresini ziyaret Edebilirsiniz"

Listede Sürpriz İsimler

yuran isimler, unutulmadı. Milan, Manchester United, Juventus, Bayern Münc Görev aldıkları dönemde, takımlarına verdiği çok önemli katkılar ile hem kendilerini hem de takımlarını Dünya’ya du hen, Barcelona, İnter, Benfica, Real Madrid, Porto, Ajax, Real Zaragoza, Monaco, Arsenal, Chelsea ve Galatasaray gibi dünyaca ünlü kulüplerde, görev yapmış kaleciler sıralamaya girdi. Futbola sakatlık dolayısıyla veda edenlerden, 40 yaş üstü etkili performans gösteren kalecilerinde yer aldığı listede, Türkiye'yi ve Galatasaray'ı Avrupa'da senelerce başarı ile temsil etmiş, bir isimde bulunuyor.