GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-03-2021 21:26   Güncelleme : 31-03-2021 21:26

Greft Nedir, Nasıl Toplanır?

Greft Nedir, Nasıl Toplanır?

Greft Nedir, Nasıl Toplanır?

 

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin merak ettikleri ilk soruların başında greft nedir ve nasıl toplanır sorularıdır. İçerisinde saç kökleri ve deri barındıran yapıya greft denir. Bu yapı kan dolaşımına sahip değildir. Sadece bir yapıda en fazla 4 adete kadar saç kökü bulunabilir.

Bu yapı donör bölgeden alındıktan sonra gereksiz parça ve doku kalıntılarından temizlenerek ekilecek bölgeye yerleştirilir. Bu yapıları donör bölgeden toplamak ortalama 3 saat sürer. Ancak bu süre alınacak greftlerin sayısına göre de değişiklik gösterebilir.

Emphair’de saç kökü toplama işlemi büyük bir titizlik ile gerçekleştirilir. Çok kıymetli olan saç köklerinin zarar görmemesi için maksimum seviyede özen gösterilir. Bu yapının toplanması için mikromotor cihazı kullanılır. Bu cihazı doğru şekilde kullanmak önemlidir.

Mikromotor Cihazı Nedir?

Mikromotor cihazı, donör bölgeden saç kökü barındıran yapının toplanmasını sağlayan cihazdır. Cihazın, çapı 0.05 ile 0.07 mm arasında değişen iğneleri vardır. Cihazın ucuna takılan bu iğnelerin saç kökleri ile uyumlu olması önemlidir. Saç kökünün yapısına uygun şekilde iğne kullanılmazsa, saç kökleri zarar görebilir.

Zarar gören saç köklerinin kullanılması olanaksızdır. Bu nedenle mikromotor cihazını kullanacak kişinin yeterli düzeyde eğitim alması ve sertifika almaya hak kazanmış olması önemlidir. Emphair Saç Ekim Merkezi, saç ekimi operasyonunda kullanılan cihazlar ile ilgili eğitimlerini tamamlamış, sertifika sahibi ve deneyimli uzmanlarla çalışır. Bu sayede, Emphair’de saç ekimi yaptıran herkes mükemmel saçlara kavuşur.

Saç Ekimi İşlemi Başlayana Kadar Greftler Nasıl Korunur?

Saç ekimi işleminde toplanan canlı saç köklerinin ekim işlemine kadar canlı kalabilecek şekilde saklanması son derece önemlidir. Aksi halde toplanan kökler ekilemez veya ekilse de büyüyemez. Bu nedenle saç kökü toplama işlemine başlamadan önce, toplanan saç köklerinin bekletileceği özel solüsyonun hazırlanması gerekir.

Donör bölgeden alındıktan yaklaşık 2 saat sonra ekilecek olan saç köklerinin, kaliteli solüsyonda bekletilmesi önemlidir. Solüsyonun kalitesi saç köklerinin canlı kalma süresini artırır. Emphair merkezlerinde solüsyon, cihaz kusurları veya deneyimsizlik gibi nedenlerden dolayı saç kökü kaybı yaşanmasına izin verilmez.

Saç ekimi operasyonunda kullanılan her cihaz ve malzeme konusunda titiz davranan Emphair, hastalarının haklarının her bakımdan korunmasını sağlar. Tüm süreçler hakkında bilgilendirmeye önem veren firmanın uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz ya da öncesinde konu ile ilgili olarak firmanın https://www.emphair.com/tr/greft-nedir-neden-onemlidir/ sayfasını inceleyebilirsiniz.