GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-04-2021 16:23   Güncelleme : 05-04-2021 16:23

Kedilerinize Gönül Rahatlığıyla Verebileceğiniz Proplan Kedi Maması Çeşitleri

Kedilerinize Gönül Rahatlığıyla Verebileceğiniz Proplan Kedi Maması Çeşitleri

Kedilerinize Gönül Rahatlığıyla Verebileceğiniz Proplan Kedi Maması Çeşitleri

Kedileri sağlıklı ve mutlu tutmanın en iyi yollarından biri onları iyi beslemektir. Kedilerin büyümek, vücutlarını korumak, aktif olmak, hastalık veya yaralanmaları önlemek ve iyileşmek için doğru oranlarda tüm doğru besin maddelerine ihtiyacı vardır. Sağlıklı beslenme çok önemli olduğundan, evcil hayvan sahiplerinin Purina Proplan gibi besleyici bir kedi mamasına neler içerdiğini ve bu içeriklerin ne işe yaradığını bilmeleri gerekir. İşte kedi beslenmesi hakkında bilmeniz gerekenlerin bazıları

Proplan Kedi Maması

Proplan kedi maması formüllerinde bulunan besinler, vücutta belirli görevleri yerine getiren diyet bileşenleridir. Kediler, ihtiyaç duydukları besin maddelerini çeşitli malzemelerden alabilirler. Örneğin, kalsiyum (bir besin) kemik, kemik unu, süt ürünleri, organ dokuları, et, baklagil bitkileri ve bir mineral takviyesi gibi bileşenlerden gelebilir. Besinler; protein, yağ, karbonhidratlar, vitamin ve mineraller olarak sınıflara ayrılır. Kalori ise teknik olarak bir besin maddesi değildir, ancak yine de bir kedinin beslenmesinin önemli bir parçasıdır. Kilokalorilerle ölçülen diyet enerjisi (kalori), yağlardan, proteinlerden ve karbonhidratlardan gelir. Kediler doğaları gereği etoburdur ve diğer birçok hayvana kıyasla çok fazla protein yemeye ihtiyaç duyarlar. Proplan mamaların içeriğindeki proteinler kediler tarafından, kas, deri, kürk, tırnaklar, tendonlar, bağlar, kıkırdak, enzimler, hormonlar, antikorlar ve daha fazlasını geliştirmek ve korumak için kullanılır. Beslenme uzmanları tarafından bir kedi mamasının eksiksiz ve dengeli kabul edilmesi için, yetişkin bakımı için bir kedi mamasının minimum% 26 ham protein içermesi gerekmektedir. Büyüme ve üreme için bu oran minimum% 30'dur. Bu açıdan bakılınca Proplan kedi mamaları, yüksek kaliteli protein içerikleriyle kediniz için oldukça besleyici değerlere sahiptir. Proteinler kediler için önemli bir enerji kaynağı iken, yağlar da diyette enerji açısından en zengin besindir. Yağlar aynı zamanda taşıma molekülleri olarak da hareket ederler ve sinir uyarılarının iletilmesine yardımcı olurlar. Esansiyel omega-3 ve omega-6 yağ asitleri ayrıca cilt ve tüy sağlığı, yara iyileşmesi ve iltihaplanma için önemlidir. Yağ ve esansiyel yağ asitleri, Proplan kedi mamalarında bulunan somon, tavuk, karaciğer veya sığır eti gibi bileşenlerin bir parçasıdır. Beslenme uzmanları kedi mamalarındaki yağ değerinin minimum % 9 olması gerektiğini söyler. Yüksek yağ seviyeleri, oldukça aktif olan veya kilolarını korumakta güçlük çeken kediler için uygun olabilir. Kilo kaybı için özel formüle edilen diyetler, genellikle yetişkin kedi mamalarına kıyasla daha az yağ içerir. Proplan gibi prestijli mama firmaları mamalarının yağ oranlarını kedilerin yaşam evresi düzeyinde oluşturarak olası sorunların tamamen önüne geçer. Vitaminler, diyette küçük miktarlarda gerekli olan organik bileşiklerdir. Vitaminler olmadan, normal kedi metabolizması için gerekli olan birçok enzim (kimyasal reaksiyonları destekleyen maddeler) çalışamazlar. Vitaminler, hayvan dokuları, sebzeler, meyveler, bitkisel yağlar, tohumlar ve tahıllar dahil olmak üzere birçok proplan kedi maması bileşeninde doğal olarak bulunur ve oranları uzmanlar tarafından titizlikle ayarlanır.

Proplan Kedi Maması Fiyatları

Proplan, evdeki en büyük yaşam enerjiniz ve hayat arkadaşınız kediler için onlarca yıldır dünya çapında geliştirdiği mama formülleriyle prestij kazanmış ve pek çok kedi sahibinin güvenini kazanmıştır. Proplan kedi maması fiyatları formüllerin içeriğine ve paket ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Kediniz için güvenle kullanabileceğiniz özel mamaların fiyatlarını ve içeriklerini detaylı şekilde incelemek için siz de internet sitemiz kedi maması kategorisinde küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz.