GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-04-2021 21:05   Güncelleme : 20-04-2021 21:05

Bodrum’da Yapılacaklar Listesi

Bodrum’da Yapılacaklar Listesi

Bodrum’da Yapılacaklar Listesi

 

Bodrum yıl boyunca renkli ve canlı kalan yapısı ile uzun soluklu bir güzellik sunuyor. Bodrum ilçe merkezinde ve çevresinde yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunuyor. Bölgeye gitmeden önce tatil rotanızı ve konaklama sürenizi belirleyerek, daha programlı bir Bodrum turunu geride bırakabilirsiniz.

Bölgede tek başınıza ve turlar halinde yapabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Birçok koy ve plaja ev sahipliği yapan Bodrum’da tekne turlarına katılarak pek çok yeri günü birlik görüp gelebilirsiniz. Bölgeyi keşfe çıkmak istiyorsanız, konaklama yerinizi gezeceğiniz alanlara uygun yerden seçmenizde fayda var. Bu sayede, gün içinde Bodrum’u karış karış gezip akşam otelinize dönebilirsiniz.

Bodrumda kısa ve uzun soluklu bir tatilde kolayca yapabileceğiniz aktiviteleri sizin için listeledik.

Tarihi Yerleri Ziyaret Edin

Bodrum’da görebileceğiniz birden farklı ve eski tarihi güzellik bir arada bulunuyor. Özellikle, Bodrum Kalesi ve Sualtı Müzesi’ni gezi listenize ekleyebilirsiniz. Antik yapılar ve kalıntılar ilginizi çekiyorsa Bodrum’da görebileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur.

Rotanızı Bodrum’un Meşhur Koylarına Çevirin

Doğaya ve denize tutkun olan birçok ziyaretçi Bodrum’da yapabileceği özel aktiviteleri öğrenmek istiyor. Bodrum koyları ve plajları ile size sayısız seçenekler sunuyor. Bazı koylara yürüyerek ulaşmak mümkün olsa da birçok koy için düzenli olarak turlar düzenleniyor. Bodrum merkezden kalkan tur firmaları ile iletişime geçerek görmeyi en çok istediğiniz koylar için birkaç gününüzü ayırabilirsiniz.

Bodrum Pazarlarını Gezin

Birçok ziyaretçi Bodrum’un renkli ve hareketli ve eğlence hayatını biliyor. Ancak bölgede ziyaret edebileceğiniz birden farklı pazar bulunuyor. Farklı günlerde ve bölgelerde kurulan Bodrum pazarlarından sevdiklerinize özel hediyeler ve hatıralar alabilirsiniz. Burada geleneksel pazarlar ve farklı seçenekler bir arada sunuluyor. Pazar günlerini öğrenerek Bodrum’un meşhur ikinci el ve bit pazarını ziyaret ederek ilginç parçaları görme fırsatına erişebilirsiniz.

Bodrum’da Su Sporlarını Deneyin

Bodrum’da başta dalış ve sörf olmak üzere gün içinde yapabileceğiniz pek çok su sporu bulunuyor. Bu sporların birçoğu el değmemiş koylarda ve renkli plajlarda yer alıyor. Dalış sporlarına ilgi duyuyorsanız Gümüşlük harika bir seçim olabilir.

Cumhuriyet Caddesini Görün

Bodrum tatilinde kısa bir alışveriş turu yapmak isteyenler için Cumhuriyet Caddesi farklı alternatifler sunuyor. Burada özellikle küçük alışveriş hanları ve geleneksel mağazalar bir arada yer alıyor. Farklı kültürleri bir arada deneyimlemenizi sağlayan alışveriş merkezini görmeden dönmemenizde fayda var.

Güvercinlik’te Balık Yiyin

Bodrum’a gittiğinizde sahil çevresinin balık restoranları ile dolu olduğunu görebilirsiniz. Bodrum’da en lezzetli balık nerede yenir diyorsanız rotanızı Gümüşlük tarafına çevirebilirsiniz. Gümüşlük’te masmavi deniz manzarasına karşı yediğiniz balığın çok daha lezzetli olduğunu hissedebilirsiniz.

 

Tuzla Kuş Cenneti’ni Ziyaret Edin

Birbirinden farklı ve özel kuş türlerini bir arada izlemek için rotanızı Tuzla Kuş Cenneti’ne çevirebilirsiniz. Bodrum’a 25 km uzaklıkta yer alan bu kuş cennetini göç zamanlarında ziyaret ederek daha fazla kuşu bir arada görebilirsiniz.

Bodrum’da Yapılacaklar Listesi hazırlayarak daha programlı bir Bodrum turu yapabilirsiniz. Bodrum’a dair merak edilenleri, güncel Bodrum haberleri, Bodrum Gezi Rehberi ve son dakika Bodrum haberleri hakkında merak ettiklerinizi Bodrum Haber farkıyla takip edebilirsiniz.