TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 25-05-2021 16:13   Güncelleme : 25-05-2021 16:13

Salih Memişoğlu davasında biri tutuklu 5 kişi hakkında dava açıldı

İstanbul Çekmeköy'de 9 Mart 2021 günü bir hayvanat bahçesinde, kamuoyunda bioenerji ve metafizik uzmanı olarak bilinen Salih Memişoğlu'nun da aralarında bulunduğu 2 kişinin öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede olay şöyle anlatıldı;

Salih Memişoğlu davasında biri tutuklu 5 kişi hakkında dava açıldı

Şüpheli Mustafa Öztürk'ün ofis bölümünden ayrılacağı sırada dışarıda bekleyen ve silah seslerini duyan müştekiler Fatih Gümüş ve Halit Akkaya ile karşılaştığı ve müştekilerden Fatih Gümüş'e silah doğrulttuğu, ateş etmeye çalıştığı ve silahın tutukluk yaptığı, daha sonra müşteki Halit Akkaya'ya silah ile ateş ettiği ve Akkaya'nın olay yerindeki gişeye kendisini atarak kurtardığı anlatıldı.

Şüpheli Mustafa Öztürk'ün ifadesinde, maktul Salih Memişoğlu'nu 10 yıldır tanıdığını, Park Of İstanbul isimli iş yerinin bulunduğu ormanlık alanı kiraladıklarını, Salih Memişoğlu ile ortaklıklarının bu şekilde başladığını söylediği aktarıldı. Maktul Ömer Faruk Zengin'in de söz konusu işyerinde çalıştığını ve herhangi bir husumeti olmadığını, Osman Özgölet'in de iş yerinde muhasebeci olduğunu anlattığı kaydedildi.

SÖZLERİNDEN DÖNMEYE BAŞLADIĞINI ÖNE SÜRDÜ

İfadesinde, Salih Memişoğlu ile aralarının iyi olduğunu, işletme içerisindeki büfe ve yöresel ürünler pazarının işletme hakkını 2044 yılına kadar Salih Memişoğlu'nun vermek üzere taahhüt ettiğini, daha sonra işletmenin açılmaya başlamasıyla çok para kazanılacağının anlaşılması üzerine Memişoğlu'nun vermiş olduğu sözlerden dönmeye başladığını söylediği aktarıldı.

SİLAHI KAFASINA DAYADIĞINI SÖYLEDİ

Şüphelinin ifadesinde, olay tarihinde anlaşmazlıkları gidermek için işletmenin muhasebe biriminin bulunduğu konteynere gittiklerini, Salih Memişoğlu'nun kendisine el kol hareketleri ile ‘gel' demesi üzerine içeri girdiğini, tartışma yaşandığını anlattığına yer verildi. Salih Memişoğlu'nun ruhsatlı silah taşıyan yeğeninin kendisine gözdağı verircesine tavırda bulunduğunu, her şeyi sineye çekeceğini ya da silahı çekip Memişoğlu'na gözdağı vererek silahla tehdit edeceğini düşündüğünü ve eyleme geçerek silahı Memişoğlu'nun kafasına dayadığını söylediği anlatıldı.