GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-05-2021 20:02   Güncelleme : 25-05-2021 20:02

Pırlanta Modelleri

Pırlanta Modelleri

Pırlanta Modelleri

 

Elmasın belli bir biçimde kesilmesi ile ortaya çıkan taşın kesim biçimi pırlanta oluşumunu sağlar. Bir başka deyişle, pırlantanın ana maddesi elmastır. Elmasın elli yedi yüzey oluşturacak biçimde kesim işlemi yapılması ile pırlanta ortaya çıkmış olur. Bütün elmasların kendisine özgü bir formu vardır. Onu özgün kılan ise kristalleşme sürecinde içerisine karışan minarelerden oluşmasıdır.

Durduğu zeminde bile muhteşem bir parlaklık veren pırlanta takılar, kadınların en çok tercih ettikleri aksesuarlardan biri olmaktadır. Elmasın doğal yapısını belli eden unsurlar, içerisinde bulunan maddeciklerin yapı, renk, sayı ve büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterir.

Pırlanta Takı Kullanımı

Doğal izlerin az ya da çok olması pırlantanın ışığını yansıtma şiddetini etkiler. Pırlantanın ağırlık birimi ise karat ile ifade edilir. İstediğiniz pırlanta modellerine, karat sayısı, taş yoğunluğu, sadeliği gibi belirlediğiniz kriterlere uygun olarak tercih edebilirsiniz. Sade bir model düşünüyorsanız daha az taştan oluşan pırlanta modellerine tercih edebilirsiniz.

Aldığınız pırlanta modellerinin ilgi çekici ve etkileyici olmasını isterseniz etrafında birçok taş bulunan pırlanta modellerini tercih edebilirsiniz. Pek çok pırlanta modellerini https://www.lizaypirlanta.com/  adresinden satın alabilirsiniz.