GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-06-2021 22:23   Güncelleme : 14-06-2021 22:23

AKP’li Metiner Metiner çift maaşa önce isyan etti, sonra mesajları sildi

AKP'li eski milletvekili Mehmet Metiner, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın 8 maaş aldığı iddiaları sonrası sosyal medyadan açıklamada bulundu. "Cumhurbaşkanımızın toplum vicdanını kanatan bu haksız düzene son vermeli, bu kişileri de uzaklaştırmalı" diye yazan Metiner, Fahrettin Poyraz'ın kendisini araması sonrasında paylaşımını sildi.

AKP’li Metiner Metiner çift maaşa önce isyan etti, sonra mesajları sildi

26. dönem AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, son günlerde çift maaş aldıkları ortaya çıkan bürokratlara ilişkin tepkisini geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla dile getirdi.

 

“BÜROKRASİDE ÇİFT MAAŞ UYGULAMASINA SON VERİN”

Metiner, “Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir. Makamın kendisi zaten payedir. Başka paylarla örselenmesine izin verilmemelidir. Bugünkü ekonomik koşullarda toplumun vicdanını rahatsız eden bu tür bir uygulama, siyasi kırıma dönüşebilir” dedi.

Ardından, “Yanlışa yanlış, haksızlığa haksızlık demeyen/diyemeyen bir dilin Hak katında da halk nezdinde de kıymeti yoktur, biline!” paylaşımında bulundu.

FAHRETTİN POYRAZ'DAN TELEFON GELDİ, PAYLAŞIMI SİLDİ

Mehmet Metiner, bugünkü paylaşımında ise, “Tarım Bakanlığı'nda bir genel müdür. Eski vekil. Biz iki maaşı eleştirirken meğer bu zat kendine bağlı bir çok yerden maaş alıyormuş. Toplam maaşı ise devasa boyutlarda. Cumhurbaşkanımızın toplum vicdanını kanatan bu haksız düzene son vermeli, bu kişileri de uzaklaştırmalı” diye yazdı.