GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-06-2021 22:27   Güncelleme : 15-06-2021 22:27

CHP’li Öztrak, o fotoğrafla sordu: Kaçışına kimler göz yumdu?

Sezgin Baran Korkmaz'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Jacob Kingston ile fotoğrafını gösteren CHP Sözcüsü Öztrak, "Sezgin Baran Korkmaz yurt dışına nasıl kaçtı? Bu kaçışa kimler göz yumdu?" diye sordu.

CHP’li Öztrak, o fotoğrafla sordu: Kaçışına kimler göz yumdu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Merkez Yönetim Kurulu gündemini kamuoyuyla paylaştı. Öztrak, Sezgin Baran Korkmaz'ın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yan yana fotoğrafını göstererek, şöyle konuştu:

* Kara para aklama suçundan yargılanan ve şaibeli bir şekilde yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili her gün ortalığa yeni bilgiler çıkıyor.

* Şu fotoğrafa bir bakar mısınız? Erdoğan ortada. Bir yanda yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz, bir yanda da Amerika Birleşik Devletleri'nde Mormon tarikatının üyesi olduğu söylenen ve bütün bu şirketlerin başındaki Jacob Kingston.

* Bu şahıs (Jacob Kingston), ABD hazinesini dolandırma suçunu itiraf etmiş. Türkiye'ye kaçarken de ABD'de tutuklanmış birisi. Bir tarafta da SBK Holding'in Türkiye yetkilisi var.

* Bu fotoğraftaki Sezgin Baran Korkmaz'ın mal varlığı üzerindeki tedbir kararının kaldırılması için bir MASAK raporu veya yazısının olmadığını 9 Haziran tarihinde MASAK açıkladı. Bu durumda olmayan MASAK raporu üzerinden bunu gerekçe göstererek, mahkeme tedbir kararı 6 Kasım 2020'de nasıl kaldırıldı?