GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-06-2021 22:29   Güncelleme : 15-06-2021 22:29

Ücretsiz Halk Plajı’nda şezlong parası kavgası

Muğla'nın Marmaris ilçesinin turistik İçmeler Mahallesi’nde yer alan ücretsiz plajda 'şezlong ücreti' kavgası yaşandı. Yapıldığı süreçte ağaç kesildiği gerekçesiyle tartışmalara neden olan plajda, vatandaşlar şezlong ve şemsiyelerin 25 TL'ye kiralanmasına tepki gösterdi.

Ücretsiz Halk Plajı’nda şezlong parası kavgası

11 kilometrelik plaja sahip olan Muğla'nın Marmaris ilçesi İçmeler Mahallesi'nde yapılmaya başlandığında ağaçların kesilmesi ve denize sıfır betonlaşmanın yapıldığı gerekçesiyle çevrecilerin karşı çıkmasına rağmen törenle açılan ‘ücretsiz’ 5 yıldızlı İçmeler Halk Plajı'nda ücret kavgası yaşandı. Girişe ücret ödemeyen vatandaşlardan iki şezlong ortasına konan şemsiye için 25 TL zorunlu ücret istendi. Karşı çıkan vatandaşlarla tartışmalar yaşandı.

AÇILIŞA BAKAN YARDIMCISI KATILMIŞTI

11 Haziran'da gerçekleşen açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Nadir Alparslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Güvenç Görgülü, Muğla Valisi Orhan Tavlı, AKP Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris İlçe Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, kamu kurum kuruluş daire müdürleri, turizmci ve iş insanları katılmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı nitelikli halk plajı projelerinden biri sayılan ve 10 milyon 200 bin liraya mâl olan ücretsiz 5 yıldızlı İçmeler Halk Plajı’na büyük övgüler yağdırılmıştı.

ÜCRET TARTIŞMASI DAHA ERTESİ GÜN YAŞANDI

Marmaris'te yaşayan Gülhan Can, açılıştan bir gün sonra gittiği plaj girişinde ücret alınmadığını fakat denize girebilmesi için iki şezlong ortasına konan şemsiyeli grubu 25 TL karşısında kiralaması gerektiğinin hatırlatıldığını belirterek, “Ben haksızlığa asla gelemem. Çekişe çekişe hakkımı aradım. Sonunda pes dediler. Bana bugünlük bedava oldu” dedi.