GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-06-2021 23:10   Güncelleme : 18-06-2021 23:10

İmamoğlu: Kendimi memleketin her yerine sorumlu hissediyorum

İmamoğlu: Kendimi memleketin her yerine sorumlu hissediyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün, Malatya Merkez, Hekimhan, Arguvan ve Arapgir'e yaptığı ziyaretlerin bir benzerini, Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberlerindeki heyetle birlikte sabah saatlerinde Malatya'dan hareket eden İmamoğlu, yol boyunca yerleşim noktalarında, vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılaştı, onlardan gelen farklı sorunları dinledi.

HAÇOVALILARIN TALEBİ: SESİMİZ OLUN

Malatya'ya 10 kilometre uzaklıktaki Haçova Köyü'nde İmamoğlu'nu karşılayan vatandaşlar, bölgelerinde açılmak istenen taş ve mermer ocaklarına karşı yürüttükleri mücadeleyi anlattı.

Vatandaşlar sorunlarını, “Kayısı bahçelerimiz, üzüm bağlarımız olmasından dolayı hepimiz tepki gösteriyoruz. Ama bir türlü hükümete sesimizi duyuramıyoruz. Bundan dolayı sizlerden destek istiyoruz. Köyümüz; taş ocaklarına, mermer ocaklarına peşkeş çekilmesin. Toprağımız verimli. Arıcılık yapıyor, Malatya'nın en meşhur kayısısını burada yetiştiriyoruz” sözleriyle dile getirdi.