GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-06-2021 17:18   Güncelleme : 23-06-2021 17:18

Süleyman Özışık’ın itirafları sonrası CHP harekete geçti

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Fetö Borsası iddialarının araştırılması için TBMM'de komisyon kurulmasını istedi. Hakverdi, “Özışık'ın açıklamaları FETÖ Borsası'nın itirafı niteliğindedir” dedi.

Süleyman Özışık’ın itirafları sonrası CHP harekete geçti

FETÖ Borsası iddiası Gazeteci Süleyman Özışık'ın itirafları ile yeniden gündeme geldi. Bazı kişilerin dosyalarını İçişleri Bakanlığı'na götürerek onların masumluğunu ortaya çıkardığını anlatan Özışık'ın sözleri Meclis gündemine taşındı.Özışık'ın geçen hafta yaptığı “Gerek Süleyman Soylu'ya gerek OHAL işlemleri komisyonuna, gerek diğer mercilere, masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm. Dedim ki; ‘bu insanlar masum çıkmazsa hesabını benden sorun' ve araştırmalar yapıldı. Hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı” sözleri yeni bir tartışmaya neden oldu. 251 vatandaşımızın şehit olduğu 15 temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan hukuki süreçte kurulan OHAL Komisyonuna Mayıs 2021 itibariyle 126 bin 674 başvuru yapıldı.

FETÖ BORSASININ İTİRAFIDIR

CHP'li Hakverdi, Meclis Başkanlığı'na verdiği önergesinde “Özışık Kardeşler” diye bilinen gazetecilerden Süleyman Özışık'ın geçmiş dönemde yaptığı ve yeni açığa çıkan konuşması nedeniyle FETÖ borsasının yeniden kamuoyu gündemine geldiğini belirterek “Özışık'ın açıklamaları FETÖ Borsası'nın itirafı niteliğindedir. Özışık, savcı mıdır? Hâkim midir? Komisyon üyesi midir? Dosyalarını Soylu ve diğer mercilere ilettiği ve ‘masum olduğuna inandığı' insanlar kimlerdir? Bu insanlar ile nasıl bir bağ kurulmuş ‘bu masum dosyalar' karşılığında o insanlardan ne talep edilmiştir?” diye sordu.