GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-06-2021 18:28   Güncelleme : 23-06-2021 18:28

İçme Suyu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçme Suyu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçme Suyu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kalabalık şehir hayatında içme suyu denildiğinde akla ilk gelen damacana şeklindeki sular olur. Farklı ambalaj ve miktar seçeneği ile karşınıza çıkan damacanalar arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır.

İçme suyu seçerken, tercih ettiğiniz marka ile ilgili kısa bir araştırma yaparak sağlığa uygunluğunu kontrol edebilirsiniz. İçme suyunun markası ve Sağlık Bakanlığı onayı almış olması dikkat edilecek detaylardan biridir. Bu nedenle, aldığınız içme suyunun üzerinde ruhsat numarası ve dolum tarihi ile ilgili detaylar açıkça belirtilmiş olmalıdır.

İçme suyunun bulunduğu şişenin yapısı ve kapak kısmı tazeliğiyle ilgili doğru bilgilere ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle, şişenin kapağında suyun adı, kaynağı ve cinsiyle ilgili detaylar yer verilmelidir. Size ulaşan içme suyunun kapağı sıkı bir şekilde kapanmış ve sızdırmaya müsaade etmeyen bir yapıda olmalıdır.

Tercih edilen suyun sağlıklı ve kaliteli olması için markayı doğru seçmek ve araştırmak gerekir. Tecrübesi ve lezzeti ile adından ödün vermeyen markaları tercih ederek içme suyunu daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Seçtiğiniz içme suyun bulunduğu şişe ve damacana gibi ürünlerin cam olmasında fayda vardır. Daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunan cam ürünlerle daima lezzetli bir içme suyu deneyimi elde edebilirsiniz. Böbrek gibi önemli rahatsızlıklarla mücadele ediyorsanız mineral oranı düşük suları tercih edebilirsiniz.

İçme Suyu Seçerken Marka Önemli Mi?

Günlük hayatında sıklıkla su içen insanlar için suyun kalitesi ve mineral oranı gibi faktörler büyük önem taşır. Özellikle, sağlık açısından dikkat gerektiren durumlar söz konusu olduğunda su seçiminde marka bilinirliği ön plana çıkar.

Lezzetli ve sağlıklı bir suya ulaşmak için tercih ettiğiniz marka ile ilgili detaylara göz atmak gerekir. İçme suyunun kaynağı, paketlenme ve saklanma koşulları gibi birçok faktör markanın kalitesini doğrudan etkiler.

İçme suyu markası seçerken Sağlık Bakanlığından izin almış firmalarla çalışmaya özen gösterin. Markanın size sunduğu suyun pH değeri tadı açısından büyük önem taşır. Bu nedenle, pH değeri 4,5 – 9,5 aralığında kalan markalara ait suları tercih edebilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası Sırma Su Bayileri

İstanbul gibi kalabalık bir kentte sağlıklı ve lezzetli suya ulaşmak biraz daha uzun bir zaman alabilir. Bulunduğunuz adrese en yakın Sırma Su bayilerini araştırarak, kolayca aradığınız suya ulaşabilirsiniz. Su kullanım sıklığını ve şeklini göz önünde bulundurarak sipariş verebilir ve miktar olarak size en uygun olana Sırma Su farkı ile sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan içme suyuna İstanbul Anadolu Yakası Sırma Su siparişi sayesinde oldukça kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. İçme suyu ile ilgili merak ettiğiniz her şeye https://www.marsu.com.tr/ adresi üzerinden ulaşabilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.