GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-06-2021 18:32   Güncelleme : 23-06-2021 18:32

 Toz Polimer Nedir? Toz Polimer Kullanım Alanları

 Toz Polimer Nedir? Toz Polimer Kullanım Alanları

 Toz Polimer Nedir? Toz Polimer Kullanım Alanları

 

Polimer, moleküllerin kimyasal bağlarla düzenli bir şekilde bir araya gelmesiyle meydana gelen zincir yapılı kimyasal bileşikler olarak tanımlanır. Polimerler doğal veya sentetik uzun zincirli yapılar olarak karşımıza çıkar. Polimerler kozmetik, ambalaj, kumaş, ayakkabı gibi birçok malzemede bulunmaktadır.

Toz Polimer Nedir?

Toz polimer çimento esaslı ürünlerde harcın yapıştırma özelliğini geliştirmeye yardımcı olur. Ürüne yapışma, yüksek su mukavemeti ve çalışma kolaylığı sağlamaktadır. Bu sebeple, mantolama yapıştırıcı ve sıvalarında, seramik yapıştırıcılarda, su yalıtım sıva ve yapıştırıcılarda, tamir harçlarında ve derz dolgularda kullanım için ideal yapıdadır.

Toz polimer, yapıştırma harcı bileşenlerinin birbiriyle homojen yapıda karışmasına yardımcı olur. Yapıştırma harcının performansının artmasına katkı sağlar. Harcın yapışmasını sağlar ve mekanik özelliklerinin artırılmasına yardımcı olur. Mekanik gerilimi yüksek inşaat maddelerine elastikiyet sağlar. Üründe pratik olarak vinil kokusu ile yer alıp almadığı tespit edilmektedir.

Toz Polimer Özellikleri

Harç, yapışma, kırılma direnci, aşınmaya karşı yüksek mukavemet harç yapısının mekanik özelliklerini artırır ve ürünlere elastik bir yapı sağlar.

Yüksek performans tamir harcı katkı maddesi meydana getirmek ve harç yapısını geliştirmek için uygun bir çözümdür.

Düşük sıcaklıklarda yüksek yapıştırıcı mukavemeti, yüksek derecede alkali direnci, hava direnci, donma çözülme mukavemeti bulunmaktadır.

Toz Polimer Kullanım Alanları

Yapı kimyasalları arasında yer alan toz polimer esas olarak yapı malzemelerinde tercih edilmektedir. Toz polimerlerin kullanım alanları şu şeklide belirtilebilir; ısı yalıtımı, fayans yapıştırıcılar, yüksek elastikiyet isteyen çimento bazlı özel malzemeler, duvar macunu, çevre düzenlemesi, çimlendirme yapay turf üretimi, köklendirme, fidecilik, toprak ve gübre karışımlarında, topraksız tarımda ve dekoratif amaçlı, bebek bezi ve yaşlı hasta bezlerinde, ameliyathanelerde, emici tamponlarda, petrokimyada, madencilikte, yangın geciktiricilerde, elektrik kablolarının su ve yangın yalıtımı ve çeşitli kozmetik ürünleridir.

Vinavil SL 11P, Vinavil 5603 PB, Vinavil E06 PA, Vinavil 5603 P, Vinavil 5605 HP, Vinavil 5526 ürünleri Kimteks’in ürün kataloğunda bulunmaktadır.

Kimteks uzun yıllara dayanan deneyimi ile yapı ve boya kimyasalları alanında lider konumda yer almaktadır. Yapı ve boya kimyasalları yanı sıra beton sanayi, plastik, suni deri ürünleriyle de hizmet veren Kimteks, Türkiye ve Ortadoğu’da hizmet vermektedir. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için www.kimteks.org adresini ziyaret edebilirsiniz.