Magazin
Giriş Tarihi : 28-06-2021 17:04   Güncelleme : 28-06-2021 17:04

MAHİR filminin Oyuncusu Emre KARAOĞLU ile Özel Röportaj

MAHİR filminin Oyuncusu Emre KARAOĞLU ile Özel Röportaj

MAHİR filminin Oyuncusu Emre KARAOĞLU ile Özel Röportaj

Merhaba hoş geldiniz nasılsınız, oyunculuk hayatına ilk olarak nasıl başladınız? Bu mesleğe ilginiz ne zamandır var? Biraz paylaşabilir misiniz?

Oyunculuk hayatıma ilk olarak Ankara'da başladım ortaokul da ah şu gençler adlı tiyatro oyunu ile başladım ve sevdim.  Ankara büyük tiyatrosunu arşivini gördükçe ilgim arttı ve drama dersleriyle başladığım bu serüven hala aynı amatör ruh ve heyecanla devam ediyor.


 


Şimdi Mahir isimli Film nasıl başladı ve içinde bulunmaya nasıl karar verdiniz Senaryoyu ilk okuduğunuzda neler hissettiniz

Mahir isimli film senaryosu ilk okuduğumda çok heyecanlandım çünkü çok farklı bir dünyayı anlatıyordu mutlaka bu film de oynamam gerekiyor dedim senarist ve yönetmen Doğuş  ARSLAN ile görüşmeye başladım ve karakter analizi yapmaya başladık. Uzun Zamandır anlatılmayanları anlatacağız. Hedefimiz tam olarak insanların ilgisini doğru ve gerçek bir proje ile gerçekleştireceğiz ve buna tüm insanlığımız ihtiyacı var.


PEKİ FİLM İÇİN NASIL HAZIRLANIYORSUNUZ OYUNCULUK İÇİN İLHAM ALDIĞINIZ OYUNCULAR VAR MI?

Gözlem yaparak hazırlanıyorum film için. Oyunculuk için ilham aldığım oyuncu yok çünkü her oyuncunun ayrı bir tarzı vardır. Tabi ki beğendiğim var ama bu rolüm için ilham almıyorum oyunculuğumu sonuna kadar kullanmak istiyorum.


MAHİR SİNEMA FİLMİNİN GEREKLİ İLGİ VE ALAKAYI GÖRÜCEĞİNE İNANIYORMUSUNUZ.

Mahir sinema filmi bence gerekli ilgiyi görecektir ama her sene üstüne katarak büyüyen kült film olacak. Çünkü yazılan senaryoya sonuna kadar inanıyorum Yönetmenizle daha önce de çalıştım çekimlerini kalitesini çok ama çok iyi biliyorum.Mahir Filminin Konusu ve Oyuncuları:

Mahir isimli gencin, cinsel kimliğini keşfetmesi, aile ve toplum baskısı yüzünden yaşadığı zorlukları ve onu intihara sürükleyen hikayesini anlataktacak film. . Mahirin her zaman yanında olan ablasının vefat etmesiyle artık onu babasından koruyan en iyi destekçisini de kaybetmesiyle. Ajansta çalışan ve hayali iyi bir fotoğrafçı olmak olan Mahir, baskıcı ve dindar olan babasından devamlı olarak şiddet’te görmektedir. Maruz kaldığı zorbalıklardan dolayı kapı komşusu ve abisi olarak gördüğü Ercan’a sığınır. Mahirin değişimini kabullenmeyen babası onu dini duyguları sömüren cinci bir hocaya götürür ve orada uğradığı tecavüz sonrasında... Mahir’in üzerinde kalıcı travmalar kalmasına sebep olur. Mahir bu süreçte arkadaşlarının desteklerine rağmen, her ne kadar kendisini toparlamaya çalışsa da mahir ne arkadaşları onun adım adım intihara sürüklenmesine engel olamamıştır. Bir gün Mahir kadın kıyafetleri giyerek sevdiklerine bir mektup bırakıp intihar etmiştir. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan filmin ( LGBT ) dünyasında yaşananları perde üzerine sinemaya ve dijital platforma taşıyacak.

Mahir Filmi Teaser:


Mahir Filmi Oyuncu kadrosunda; Rüzgar Ozan DİKİCİ, Hüseyin ELMALIPINAR,  Şule KAN, Cemre Pelin ATEŞOĞLU,  Emre KARAOĞLU, Avni Cihan DEMİR, Emre KARAOĞLU, Nur ORUÇOĞLU, Doğuş ARSLAN, Furkan YILMAZ gibi başarılı oyuncular Mahir Filminin karakterlerini canlandırmak için yer alacak. Dram türündeki Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Mahir filminin yapım şirketi “ Image Talents ” oldu. Yönetmen koltuğunda aynı zamanda Mahir filmin senaryo yazarı DOĞUŞ ARSLAN olacak.  2021 Eylül ayında yayınlanması planlanan Mahir filmin çekimleri Temmuz 2021’de başlamış olacak.
Mahir Filminin Afişi:


Haber Hazırlık : İlker ŞAHİNBAŞ iko

 

vadivadi