GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-07-2021 10:24   Güncelleme : 03-07-2021 10:24

Lotu Quli cinayetinde yeni gelişme: 4 gözaltı

Lotu Quli cinayetinde yeni gelişme: 4 gözaltı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince; İstanbul, İzmir, Erzurum ve Kocaeli’de düzenlenen operasyonlarda 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin N.C.’nin elebaşı olduğu bir suç örgütünün üyeleri olduğu belirtildi.

Yakalana N.A., C.K., E.A. ve M.Y.’nin geçtiğimiz yıl 20 Ağustos’ta Antalya’da bir otelde koruması tarafından öldürülen Lotu Quli lakaplı Nadir Salifov’un öldürülmesiyle ilgili devam eden soruşturma kapsamında gözaltına alındıkları öne sürüldü. Polis ekiplerince bugün düzenlenen operasyonun cinayetin arkasındaki bir suç örgütünün aydınlatılmasına yönelik olduğu belirtildi.

EN YAKIN ADAMI ÖLDÜRMÜŞTÜ

Rusya başta olmak üzere Bağımsız Devletler Topluluğu'ndaki meyve- sebze ithalat pazarını yasa dışı olarak kontrol ettiği iddia edilen Nadir Salifov, Antalya'nın Serik’e bağlı Boğazkent Mahallesi’nde bir otelin restoranında yemek yediği sırada en yakınındaki isimlerden biri olan Khayn Zeyralov tarafından başından vurularak öldürülmüştü. Khayn Zeyralov ve şoförü Amır Hamidli, otomobille kaçarken Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Ankara karayolunda yakalanmıştı.

UÇAK DURDURULMUŞTU

Soruşturmayı derinleştiren polis, geçtiğimiz yıl ekim ayında  İstanbul'da bir uçağın kalkışını engellemiş ve 2 kişi gözaltına alınmıştı. Yakalanan şüphelilerin cinayetin planlayıcısı olduğu iddia edilen Ali M. ve Resul G. oldukları ileri sürülmüştü. Şüphelilerin, Salifov'un öldürüldüğü gün aynı otelde kaldıkları, cinayetten 1 saat önce İzmir'e geçtikleri tespit edilmişti.