GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-07-2021 18:42   Güncelleme : 03-07-2021 18:42

Yatırımda Güvenli Liman: Satılık Arsa İlanları

Yatırımda Güvenli Liman: Satılık Arsa İlanları

Birikimlerini değerlendirmek için farklı yatırım kollarını değerlendirebilirsiniz. Uzun yıllardır sıklıkla tercih edilen yatırım araçlarından biri arsa satın almaktır. Satın aldığınız arsayı uzun vadeli yatırım için bekletebilirsiniz. Ev yaptırabilir, tarım ve hayvancılık iş faaliyetleri için kullanabilirsiniz. Farklı büyüklükteki arsalar, yatırım için değerlendirebileceğiniz alternatiflere sahiptir. Türkiye’nin farklı birçok şehrinde ihtiyaçlarınıza uygun satılık arsaseçeneklerini inceleyerek bütçenize göre bir yatırım yapabilirsiniz. Uzun vadeli popüler yatırım alternatifi olan arsa satın almak, farklı bütçelere sahip yatırımcılara uygun seçenekler sunar.

 

Arsa Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

 

Yatırım amaçlı veya üzerine ev yaptırmak için farklı şehirlerde arsa satın alabilirsiniz. Arsa satın almak isteyenlerin dikkat ettiği durumlardan biri ise fiyatlardır. Satılık arsa fiyatları, farklı bütçelere hitap eden geniş bir skala sunar. Arsa fiyatlarının belirlenmesinde etkili durumlardan biri parsel alanı büyüklüğüdür. Net ve brüt parsel alanı büyüklüğüne göre farklı satış bedelleri vardır.  Arsaların bölgesi, konumu, çevresel gelişim projeleri ve yol bağlantıları gibi avantaj sağlayan özellikler arsaların satış değerlerini doğrudan etkiler. Yatırım amaçlı bir satın alma işleminde gelecekteki gelişim potansiyeli, beklenen projeler gibi durumlar bölgedeki arsa fiyatlarının artmasına neden olur.  İmar durumu, izin verilen kat sayısı, arsa üzerinde kısıtlama olup olmadığı gibi farklı detaylar satış fiyatlarını etkiler. Bütçenize göre yatırım fırsatlarını takip etmek için sektorden.com üzerinden satılık arsa ilanları detaylarını inceleyebilirsiniz. Fiyat sıralaması ve adrese göre filtreleme yaparak kolayca aradığınız özelliklere uygun arsa seçeneklerini görebilirsiniz.  

 

Arsa Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Geleneksel yatırım araçlarından biri olan arsa satın alırken bazı detaylara göre seçim yapmak sizlere avantaj kazandırır. Yatırım amaçlı bir arsa satın alırken ilk olarak arsanın konumun gelecekte gelişim gösterecek durumlarını inceleyebilirsiniz. Gelişime açık bölgelerdeki arsalar zaman içinde değerleri artarak yatırımcısını kazandırır. Özellikle, uzun vadeli yatırım planları için farklı şehirlerdeki arsa ilanlarını değerlendirebilirsiniz. Arsaların elektrik, su, telefon ve kanalizasyon gibi altyapı bağlantılarının olması üzerine ev yaptırırken avantaj sağlar. Ayrıca, ulaşım kolaylığı ve yol bağlantıları gibi durumlar değerlendirebileceğiniz konular arasında yer alır.