Magazin
Giriş Tarihi : 08-07-2021 23:32   Güncelleme : 08-07-2021 23:32

MasterChef’te yarışmacıdan büyük hata!

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye 7 Temmuz Çarşamba akşamı 10’uncu bölümüyle ekranlara geldi. İlk turda yaptıkları yemeği şeflerin karşısında 5 dakikalık zaman dilimi içerisinde bitirmeye çalışan yarışmacılardan Ata Çelenk’in başına talihsiz bir kaza geldi. Dikkati sayesinde hatayı fark eden Mehmet Şef ise arkadaşlarına durumu aktardı. İşte o anlarda yaşananlar…

MasterChef’te yarışmacıdan büyük hata!

MasterChef’te yeni sezon heyecanı başladı. Jüri koltuğunda Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun oturduğu yarışmada ilk tur elemeleri büyük bir heyecanla devam ediyor.

7 Temmuz Çarşamba akşamı 10’uncu bölümüyle izleyici karşısına çıkan MasterChef’te yarışmacı adaylarından biri olan Ata Çelenk, talihsiz bir durumla karşı karşıya kaldı.

Şeflerin karşısına çıktığı ilk dakikadan itibaren iddialı sözleriyle dikkat çeken yarışmacı, "Bize bir kişi lazım dediler, şampiyon olmaya geldim" şeklinde konuşmuştu.

BÜYÜK BİR ŞOK YAŞADI

Yarışmaya Şırnaktan katılan 27 yaşındaki Ata Çelenk, domates soslu karidesli bir soğuk tabak hazırladı. Yemeğini zamanında hazırlayan yarışmacı, tadım esnasında büyük bir şok yaşadı. Danilo’nun ardından tadım yapmaya giden Mehmet Şef, tabaktan bir çatal aldıktan sonra kenardaki kılı fark etti.

Bunun MasterChef’teki büyük günahlardan biri olduğunu söyleyen Mehmet Yalçınkaya, bu olayı diğer jüri üyeleriyle paylaşmak zorunda olduğunu açıkladı.

Şef, sözlerine; “Bizde kıl, kılçık yemeğin içinde istenmeyen madde. Normalde bunu yemememiz gerek ama ben sonradan fark ettim” diye devam etti.

Duruma üzülen yarışmacı ise, “Hiç fark etmedim. Kesinlikle olmaması gereken bir şeydi” diyerek duygularını dile getirdi. Jüri üyeleri, emekleri için Ata'ya teşekkür ederek gelecek seneye yarışmaya tekrar katılabileceğini ifade etti.

Ata Çelenk 27 yaşında bir lokantada şeflik yapmaktadır. Aslen Şırnaklı'dır. İddialı yarışmacı Ata Çelenk yaptığı bir hata yüzünden direkt olarak elendi.

 

 

Hande erol sağdıçHande erol sağdıç