GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-07-2021 01:29   Güncelleme : 10-07-2021 01:29

Diyanet İşleri Başkanı: Dil ile şükür yetmiyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Dil ile şükür yetmiyor. Fiili olarak vererek, infak ederek şükretmemiz lazım" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı: Dil ile şükür yetmiyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği memleketi Ordu’da, Altınordu Müftülüğü’nün hizmet binası açılış törenine katıldı.

Burada konuşan Ali Erbaş, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Türkiye Diyanet Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Müftülüklerin Türkiye Diyanet Vakfı’nın şubeleri olduğunu belirten Erbaş, şöyle konuştu:

* Ülkemizde 81 il müftülüğümüz 922 ilçe müftülüğümüz var. Aynı zamanda bu şu anlama geliyor; 1975 yılında kurulan Türkiye Diyanet Vakfımızın da şubeleridir bizim müftülüklerimiz.

* Türkiye Diyanet Vakfı ile biz ne yapıyoruz; milletimizin emanetlerini, bize emanet ettiği hayır hasenatını yurt içinde ve yurt dışında binlerce, milyonlarca insana ulaştırmaya çalışıyoruz.

* Şunu özellikle sizlerle paylaşmak isterim; işte önümüzde 10-12 gün sonra Kurban Bayramı geliyor. Kurban Bayramını hep birlikte idrak edeceğiz inşallah.

* Karşıda görüyorum afişlerde, pankartlarda; kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş demiş Türkiye Diyanet Vakfı.