GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-07-2021 12:56   Güncelleme : 18-07-2021 12:56

Kurban bağışı Afrika

Kurban bağışı Afrika

Kurban bağışı Afrika

Afrika medeniyetlere beşik olmuş, köklü bir tarihe sahip olan ve mazluma kucak açıp muhacirler ağırlamış bir bölgedir. Zenginlikleri gasp edilmiş, insanları köleleştirilmiş, kıtlık, hastalık, kan ve nifak tohumları ekilmiş, imajı bile kirletilmiş mahrum kıtadır. Afrika, kıtaya sahip olmak isteyen zihniyetlerin kanla beslediği sömürge politikalarının acı sonuçlarını hala çekiyor.  Öncelikle, dünyanın en ve en fazla nüfus yoğunluğuna sahip iki kıtasında, insanların barış içinde sürdürdüğü yaşamı Avrupa'nın köle ticareti bozdu. İnsan çalmakla işe başlayan sömürgeciler yeraltı ve yerüstü zenginliklerinin yanı sıra insan emeğini çalmaya devam ediyor. Zengin kadınların bedenlerini süsleyen kanlı elmaslar her yıl yüzbinlerce Afrikalının geleceğini yok ediyor. Neredeyse her köşesinde İslam dininin yaşandığı kıtada Hristiyan misyonerler halk, yeni bir dine davet ediyor. Bugün karşımızda tüm varlığı elinden alınmış, cahil bırakılmış, faşist duygulara yönlendirilerek kardeşini katleden hale gelmiş ve kendi adına karar verme yeteneğini yitirmiş bir Afrika var.  En zorunlu ihtiyaçlarını karşılamaktan aciz bırakılmış suyu, ekmeği ve ilacı olmayan, her şeyden mahrum bir kıta… Bu sebeple Biz Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak Kurban bağışı Afrika projemize oldukça önemsiyoruz.  Kurban bağışı Afrika organizasyonunu sayesinde her yıl sıkıntı çeken Müslüman kardeşlerimize canı gönülden destek olma ve kurban bağışlarınızı onları iletme görevini üstleniyoruz. Dilerseniz siz de kurban bağışı Afrika projemize destek olabilir veya gönüllü olarak bizlerle çalışabilirsiniz.

Filistin kurban bağışı

Dünyanın en eski ve merkezi yeri Filistin ve Kudüs’tür.  Binlerce yıldır bilinen uygarlıkların, tiranların, kralların ve sultanların ele geçirmek için can attığı bir yerdir. Gerçekten de tarihin bilinen bölümünde neredeyse Dünyanın merkezi sayılmıştır Kudüs. O günden bugüne 3 büyük dinin en kutsal yeriydi Filistin. Yahudi tapınakları üzerine kurulan Hıristiyan kiliseleri ve onların üzerinde yükselen Müslümanların camileri bu toprakların adeta sembolü haline gelmişti.  Ancak bu derece önemli görülen, kutsiyet atfedilen Kudüs ve Filistin hep işgal ve savaş ile anılmıştı. Neredeyse tarihinde kan ve savaşın olmadığı bir dönem yoktur. İşte Filistin’deki Müslüman halkın hikayesi böylesi Acı dolu bir romanın parçasıdır. Kendi ülkelerinde parya muamelesi gören bu insanların kendi ülkeleri ve devletlerini kurma Hakkı olmamış. Müslüman kardeşlerimiz sadece bu toprakların sahipleri oldukları için yüzlerce işkenceye maruz kalıyorlar.  Oysa Kimileri hikâye dese deFilistinliler Osmanlı döneminin genelinde sorunsuz yaşamışlardı. Belki de tarih boyu rahatladıkları tek andı bu dönem.  Günümüzde dünya artık Filistin'in ve Filistinlilerin devlet sahibi olma ve kendi başkentlerinde kendi sınırları içinde yaşama hakkı olduğunu düşünmeye başladı. Biz de Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak bu fikir ve hürriyetlere destek vermek amacıyla oradaki Müslüman kardeşlerimizin yanında olmak ve onların her türlü ihtiyacını karşılamak için yola çıktık. Bu yolda attığımız en büyük adım Filistin kurban bağışı projeminizdir.  Sizde Filistin kurban bağışı projemize destek vermek ve oradaki kardeşlerimize bir umut olabilmek için web sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz. Filistin kurban bağışı işlemlerinizi vakfımız üzerinden yaparak hayrınıza bizleri de ortak edebilirsiniz.

Gazze kurban bağışı

 Gazze 60 yıldır insanların bir türlü huzur ve refah ulaşamadığı Akdeniz kıyısında bulunan dar bir sahil şerididir.  Gazze şeridi adını Filistin'in en büyük şehri Gazze'den alır. İsrail'e 51 kilometre, Mısır’la 11 kilometre uzunluğunda kara sınırı vardır. Akdeniz’deki sahil şeridi uzunluğu 40 kilometredir. 360 kilometrelik yüzölçümünde 1,4 milyon insan Barındırır. Gazze şeridi İsrail devleti kurulduğu andan beri yani 1948'den bugüne kadar hiçbir ülke tarafından bağımsız bir devlet veya devlet bölgesi olarak kabul edilmedi. Bugün Dünyada İsrail'in bir parçası olarak kabul edilir. Amerika Birleşik Devletleri tarafından da İsrail tarafından ele geçirilmiş ve İsrail-Filistin arasında bir anlaşma ile geleceği belirlenecek bir bölge olarak tanımlanır. İsrail, Gazze şeridinin hava ve deniz sınırını kontrol ederken Filistin, Mısır sınırını ve bölgeyi kontrol eder. Bu denli sorunların yaşandığı ve halkının büyük çoğunluğu Müslüman olan Gazze'de kurban bağışı yardımlarımız devam etmekte. Gazze kurban bağışı organizasyonumuz için web sitemiz üzerinden bağış yapmanız mümkün. Bir hisse Gazze kurban bağışı ücretimiz 1200 Türk Lirası olarak derneğimiz tarafından belirlenmiştir. Her zaman yardıma muhtaç kişilerin ve Müslüman halkın yanında olan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gazze’de de yardım çalışmalarına ve kurban bağışlarına siz bağışçılarımız sayesinde devam etmekte. Dilerseniz Gazze kurban bağışı organizasyonumuza bağış yaparak destek olabilirsiniz.