GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-07-2021 16:31   Güncelleme : 24-07-2021 16:31

CHP Malatya örgütü, AKP’li Belediye Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu

AKP'li Yeşilyurt Belediyesi tarafından 8 ay önce Almanya'ya gönderilen 45 kişiden sadece 2'sinin döndüğü ortaya çıkmıştı. CHP Malatya İl Örgütü, Başkan Mehmet Çınar ve olayda adı geçenlerle ilgili ‘görevi kötüye kullanma göçmen kaçakçılığı, evrakta sahtecilik’ iddiasıyla Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

CHP Malatya örgütü, AKP’li Belediye Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu

Malatya'nın AKP'li Yeşilyurt Belediyesi, ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ kapsamında Almanya'ya gönderilen 43 kişinin geriye gelmemesinin ortaya çıkması sonrasında CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve Yeşilyurt Belediye meclis üyeleri AKP'li Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve olayda adı geçenlerle ilgili Malatya Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundular.

“YEŞİLYURT BELEDİYESİ ÜÇ GÜN BOYUNCA SUSKUN KALDI”

Yapılan suç duyurusu sonrasında açıklama yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz,

* Son günlerde hem Malatya kamuoyuna hem Türkiye kamuoyuna meşgul eden Yeşilyurt Belediyesi'nde yaşanan bir olayla ilgili suç duyurusunda bulunmak için adliyeye geldik.

* Yeşilyurt Belediye Meclisi üyelerimizin ortaya çıkarmış olduğu bu skandal olaydan sonra çeşitli yerlerde bu olayı dile getirdik. Yeşilyurt Belediyesi ile bir dernek arasında geçmişte yapılan bir protokol çerçevesinde 2 belediye görevlisi ve 43 kişinin çevreyle ilgili bir eğitim çalışması üzerine Almanya'ya gönderilmiştir.

 

pilgrimpilgrim