GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-07-2021 13:30   Güncelleme : 22-07-2021 13:30

Sahibinden Satılık Ev

Sahibinden Satılık Ev

Sahibinden Satılık Ev

 

 

Ev satın almak kolay bir karar değildir. Hele ki uygun bir ev bulmak günümüz itibari ile zor bir hale gelmektedir. Sahibinden satılık ev emlakçı vasıtası ile almaktan çok daha sağlıklıdır. Özellikle ev sahibinden iletişim kurmak, ev hakkında daha sağlıklı bilgi almanıza neden olacağında büyük önem taşımaktadır. Ev almaya karar verdiğinizde sahibinden satışa çıkarılmış olan evleri daha uygun fiyattan almanız mümkündür. Bu yüzden emlakçıya gitmek yerine ilanları kontrol edebilir, cazip gelen durumlarda ev sahibi ile görüşme sağlayabilirsiniz. Emlakçı aracılığı ile satılık daire almaya kalktığınızda komisyon ödemek zorunluluğunda olduğunuz için ev sizin için çok daha pahalı fiyattan satılmış gibi olmaktadır. Komisyon fiyatını çıkardığınızda evin gerçek fiyatı ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Bu yüzden sahibinden satışa çıkarılan ev hem ev sahibi hem de alıcı bakımından oldukça ideal bir yaklaşımdır.

 

Sahibinden satılık daire ilanlarını internet aracılığı ile bulmak mümkündür. Ancak günümüzde çoğu insan emlakçı ile çalıştığı için sahibinden satışlı ev bulmak zor bulunur hale geldi. Bunun nedeni birazda emlakçıların mesleğini icra edebilmesidir. Ev sahibi ile yapacağınız görüşmeler sonucunda satılık ev çok daha makul fiyattan almak söz konusu olacaktır. Bilindiği üzere evini satışa çıkaran kişilerin acilen satış yapma arzusu olduğundan vereceğiniz teklifler düşündürecektir. Genellikle sahibi ile muhatap olunan evleri daha ucuz bir fiyattan almak söz konusudur. Bu yüzden ev satın almak gibi bir durumunuz var ise öncelik olarak sahibinden ev tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

 

Bu tarz bir alışveriş ile komisyon ödemekten ve emlakçıların sorunları ile uğraşmaktan kurtulursunuz. Ayrıca emlakçı aracılığı ile satın almak istediğiniz evden vazgeçerseniz cayma bedeli ödemek zorunda kalırsınız. Ancak sahibinden alacağınız bir evde cayma bedeli ödeme durumunda kalmazsınız.