GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-08-2021 14:28   Güncelleme : 03-08-2021 14:28

Forklift Lastiklerinde Hasar Ne Anlama Gelir?

Forklift Lastiklerinde Hasar Ne Anlama Gelir?

Forklift Lastiklerinde Hasar Ne Anlama Gelir?

Forklift lastikleriniz önemli ölçüde aşınmaya rağmen hala "çalışıyor" olsa da aşınmış veya bozulan forklift lastiklerinin değiştirilmesiyle elde edilecek bir çok fayda vardır. Acil güvenlik endişelerinin ötesinde, dikkate alınması gereken finansal, operasyonel ve üretkenlik riskleri bulunmaktadır. Aşınmış forklift lastiklerinin değiştirilmesiyle ilgili maliyetlerden kaçınabilirsiniz. Lastiklere binen yük, titreşim, zorlama, ekipman arızalarına, aksama sürelerine neden olabileceğinden ve önemli parça ve bileşenlerin zamanından önce değiştirilmesini gerektirebileceğinden, forklift sahipleri yolda çok daha fazla bakım ücretine maruz kalabilirler. 

Aşınmış lastikler, artan titreşim, dengesizlik ve stres, operatör üzerinde de yorgunluğa neden olabilir. Bu da operatörün aracı kontrol etme kabiliyetini azaltabileceğinden, operasyonunuzun da üretkenliğini ve verimliliğini azaltabilir. Aynı zamandaaracın yakıt verimliliğini, hızını, dönüş kapasitesini ve durma gücünü sınırlar. 

Nubes otomotiv olarak verdiğimiz forklift lastiği servis hizmetleri kapsamında atlayan veya hasar görmüş olan forklift lastiklerinde öncelikle hasar nedeni tespit edilir. Tamir edilmesi güvenlik açısından uygun ise en uygun tamir işlemleri yapılır. Ardından güvenlik kontrolleri de yapılarak lastiğin kullanım uygunluğu ile teslimi yapılır. Tamir edilmesi uygun olmaması halinde, uzmanlarımız sizin için en uygun lastiği önerir ve forklift lastiğinin doğru bir şekilde takılmasını temin eder. 

Havalı ve dolgu forklift lastiklerinin sökme ve takma işlemleri profesyonel ekipmanlar ve işinde uzman ekipler tarafından yapılmaktadır. Sökme takma işlemlerinde, lastik ve janta herhangi bir zarar verilmeden lastik damağı janta tam olarak monte edilir. Lastik araca takıldığında ‘’tork anahtarı’’ yardımı ile bijonların emniyetli şekilde sıkılmış olması da kontrol edilir. Son olarak havalı lastik ise lastiğin havası tekrar kontrol edilerek yenilenen sübap kapakları yerine takılır.

Unutmayın, küresel bir endüstriyel lastik tedarikçisi olarak kendi know how, tecrübe ve belirlediği speklerine göre konusunda dünyanın en iyi forklift lastiği fabrikalarında ürettirdiği Nubes, Nutorque, Nubeco forklift lastiklerini dünyanın her yerine dağıtan Nubes Otomotiv, Türkiye distribütörü olduğu Raybar markası ve bayii olduğu Continental, Michelin gibi dünyaca ünlü markalarla her türlü forklift lastik ihtiyacınızı garantili bir biçimde karşılar.