GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-08-2021 14:55   Güncelleme : 12-08-2021 14:55

Rottweiler Yavru Köpek Mamasi 

Rottweiler Yavru Köpek Mamasi 

Rottweiler Yavru Köpek Mamasi 


Rottweiler yavru köpek mamasi denilince akla hemen yem ve farkli konserve çesitleri gelir. Su anki hizli yasam temposu, köpekleri bir paket veya kutu açip hazir mama ile beslememize neden oluyor. Ancak sanayilesmis gida en iyi seçenek midir?
Yavru Köpek Beslemenin Temelleri
Rottweiler yavru köpek mamasi üretenlere göre köpeklerin insanlara göre daha az tat alma tomurcugu vardir, ancak tatli, eksi, aci ve tuzlu rottweiler yavru fiyatları gibi tatlari ayirt edebildiklerine inanilir. Ek olarak, menülerini hazirlarken dikkate alinmasi gereken belirli yiyeceklerin tercihleri önemlidir. Bu dengelenmeli bir sekilde ayarlanmali ve köpek için gerekli oldugu düsünülen on amino asidi içermelidir, çünkü köpekler bazi aminoasitleri sentezleyemez.
Bu nedenle, günlük yiyeceklerinde belirlenen seyleri vermek çok önemli olacaktir. Bu anlamda, bitkisel kaynakli proteinleri hayvansal kaynakli diger proteinlerle karistiran iyi bir kombinasyon mevcuttur. Bu tüm amino asitlerin varligini kesinlestirecek olan seydir. Bu kisim temeldir, çünkü hayvanin bu temel amino asitlerde eksiklikleri varsa, gelisimde degisiklikler, anemi veya bagisiklik sistemindeki sorunlar ortaya çikabilir.
Rottweiler'in Almasi Gereken Besin Degerleri
Rottweiler yavru köpek mamasi öte yandan, dengeli bir yemek, optimal sagligi saglamak için yeterli miktarda kalsiyum, fosfor, demir ve vitamin içerir. Ayni sekilde, her bireyin farkli oldugunu akilda tutmak önemlidir ve bu nedenle rottweiler diyeti her duruma göre uyarlamaniz önerilir. Örnegin; büyüyen hayvanlar veya hamile veya emziren disiler daha yüksek protein gereksinimlerine sahiptir. Hastalikli köpeklerin ise bazi ayarlamalara ihtiyaci olacaktir.
Yemeklerinin olusturulmasi gereken besinleri ile ilgili olarak, evcillestirme sonrasi türlerin evrimi nedeniyle fakültatifomnivor bir hayvan olmalarina karsin, et ve baligin temel besin dayanak noktalari olmaya devam ettigini vurgulamaliyiz. Bu sekilde uzmanlar, diyetin %70-80'inin bu ürünlere ayrilmasini ve kalan %30-20'nin meyve, sebze, sebze ve tahillar arasinda paylasilmasini önermektedir, çünkü bunlar baska bir anlamda hayvanin vücudunun ihtiyaci olan yiyeceklerdir.
 
Dogal Yavru Köpek Mamasinin Faydalari
Rottweiler yavru köpek mamasi olustururken göz önünde bulundurulmasi gereken genel hususlari içerisinde barindirir. Ev yapimi mamalarin köpekler için faydalari arasinda menünün satılık rottweiler yavrusu olusturulacak olmasi ve mamalarin seçme imkaninin olmasi bir avantajdir. Ancak, tek avantaj bu degil ve iste geri kalanlari;
Malzemeleri kendimiz seçerek, kaliteli mama kullandigimizdan ve her bir ürünün köpegimize tam olarak uyarlanmis yüzdelerini olusturdugumuzdan emin oluruz. Söyledigimiz gibi, köpekler için ev yapimi bir diyetle, sindirim sistemlerinin sentezleyemedigi tüm temel amino asitlerin mevcut oldugunu garanti edebiliriz.
Hayvana, tamamen dogal ürünleri tüketerek genel saglik durumunda bir iyilesmeye dönüsen, hiç islenmemis veya çok az islenmis içerik içeren bir besin sunariz. Bunun nedeni, gida daha az islendiginden, besinlerin çok daha iyi muhafaza edilmesi, sindirilmelerinin daha kolay olmasi ve yapay kimyasallari neredeyse hiç içermemeleridir. Taze ve dogal et, balik, meyve veya sebzeleri içeren yemek, köpek için çok daha istah açicidir.
Rottweiler Yavru Köpek Mamasinin Özelligi
Rottweiler yavru köpek mamasi çok daha sindirilebilirdir. Çünkü köpegin ihtiyaçlarina göre uyarlanmis, taze, kaliteli ve dogal ürünlerin kullanilmasi, vücudun onlari sorunsuz bir sekilde özümsemesini saglar. Degisken ve eksiksiz bir menü olusturmamizi da saglar. Böylece hayvan sürekli ayni seyi yemekten sikilmaz veya beslenme eksiklikleri olusmaz.
Ev yapimi köpek mamasinin içerdigi yüksek besin miktarinin disinda, en yakin arkadasimizi sevdigini yemekten keyif aldigini görmek hem köpek hem de insan için en büyük faydalarindan biridir. Köpekler insanlarin sadik dostlari olarak bilinir. Bunun disinda güvenligimizide saglayabilirler ve dost canlisi olmalarindan ötürüde çokça sevilirler.