SPOR
Giriş Tarihi : 19-08-2021 23:31   Güncelleme : 19-08-2021 23:31

Fatih Terim’den Marcao açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Danimarka ekibi Randers ile oynayacakları maç öncesi, "Kolay maç olmayacak ama takımıma güveniyorum" dedi. Terim, Marcao hakkında da konuştu.

Fatih Terim’den Marcao açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu’nda Danimarka temsilcisi Randers ile oynayacakları maç öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Kuzey takımların fiziksel mücadele gücü yüksek takımlar olduğunu ifade eden Fatih Terim, “Elbette rakibimizi analiz ettik. Kuzey ülkeleri takımları bire bir mücadelesi yüksek, agresif, tempoyu yükseltebilen, temaslı oyunu seven takımlar. Bu tip ikili maçlarda rakibi analiz etmenize rağmen çok dikkat etmek gerekli. Nasıl olsa ikinci maç var dememek gerekir İlk maçta alabileceğimiz en iyi sonucu almak istiyoruz. Kolay bir maç olmayacak ama takımıma güveniyorum. Onlar da bulundukları bu yeri ve kendilerini, bu seviyede ifade etmek için çok mücadele edeceklerdir. Taylan güzel bir şey söyledi. Rakiplerimize saygı duyuyoruz ve o ciddiyetle sahaya çıkacağız. Gruba kalanın Galatasaray olmasını diliyorum ve oyuncularıma inanıyorum” dedi.

“MARCAO CEZASINI ÇEKİYOR”

Süper Lig'deki Giresunspor maçında Marcao Teixeira ve Kerem Aktürkoğlu arasında yaşanan hadise ile ilgili Fatih Terim şu değerlendirmelerde bulundu: “Marcao bir hata yaptı, cezasını da çekiyor. Daha da çekecekmiş gibi görünüyor.Galatasaray değerlerini, camiamızın en önemli ismlerinden öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda onlarla yaşayarak, görerek öğrendim. Galatasaray değerlerini yaşayarak ve öğrenerek bilen biriyim. O yüzden Galatasaray değerlerini, menfaatlerini sadece dün değil bundan sonra koruyacağımdan herkes emin olabilir. Değerlerimizden taviz vermeden kulüp çıkarlarımız neyse o yönde ilerleyeceğiz.”