GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-08-2021 23:18   Güncelleme : 31-08-2021 23:18

AKP’li Özkan hakkında tüm teşkilatlar suç duyurusunda bulunuyor

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk; katıldığı televizyon programında İYİ Parti için ‘FETÖ’nün kurdurttuğu partidir’ ifadesini kullanan AKP Meclis Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu. Öztürk’ün Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatından sonra Denizli’deki tüm parti teşkilatları da birer birer suç duyurusunda bulundu.

AKP’li Özkan hakkında tüm teşkilatlar suç duyurusunda bulunuyor

Katıldığı televizyon programında İYİ Parti için ‘FETÖ'nün kurdurttuğu partidir' ifadesini kullanan AKP Meclis Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, İYİ Partililerin şimşeklerini üzerine çekti. Programda; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in FETÖ'den gelen suflelerle hareket ettiğini ayrıca koltuk sevdası uğruna ihanet içinde olduğunu ifade eden Özkan hakkında ilk harekete geçen isim İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk oldu.

“HAKARET, İFTİRA, HALKI DÜŞMANLIĞA TAHRİK”

Bugün Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunan Öztürk, Özkan'ın TCK'nın 125'nci maddesine göre'hakaret', 216'ncı maddesine göre 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama', 267'nci maddesine göre de ‘iftira' suçlarını işlediğini savundu. Öztürk dilekçesinde Özkan'ın programda söylediği sözlerle FETÖ ile İYİ parti'nin tüm teşkilatlarını ilişkilendirdiğini, Akşener'in yanı sıra, başkanlık divanı, genel idare ve kurucular kurulu, tüm il ve ilçe başkanları, tüm parti üyeleri ve İYİ Parti'ye oy veren tüm seçmenleri FETÖ örgüt üyeliği ile itham ettiğini savundu.

“FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRMASINI REDDETTİ”

Özkan'ın cezalandırılmasını talep eden Öztürk’ün başvuru dilekçesinde; “Şüphelinin açıkça halkı kin ve düşmanlığa sevk eden eyleminin cezalandırılması, toplumsal barışın korunması bakımından zorunlu bir ihtiyacı karşılayacaktır. Ayrıca FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması için meclise sunulan ‘Meclis Araştırma Önergesi', bizzat İYİ Parti grubu tarafından verilmiş, bu önerge şüphelinin Grup Başkan Vekili olduğu  siyasi parti grubu ve şüpheli tarafından reddedilmiştir” ifadelerine yer verdi.