TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 15-09-2021 20:34   Güncelleme : 15-09-2021 20:34

Hekimler art arda istifa ediyor

Manisa’da hastanelerin tüm yoğun bakım ünitelerinin tam kapasite dolu olduğunu söyleyen Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, geçtiğimiz son bir ay içerisinde il genelinde 50’ye yakın hekimin ya istifa ettiğini ya da emekli olduğunu dile getirdi.

Hekimler art arda istifa ediyor

Covid-19 salgını ile yaklaşık 2 yıldır ön saflarda mücadele eden, kimi zaman aylarca izin yapamadığı için tükenme noktasına gelen sağlık çalışanlarının birde izin alma konusunda sıkıntı yaşadığı ortaya çıktı.

Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, artık tükenmenin eşiğinde olan sağlık çalışanlarından birçoğunun iznin kısıtlandığını, yoğun olan servislerde görev yapan sağlık çalışanlarına izin bile verilmediğini söyledi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN BAŞHEKİMLERE SÖZLÜ İZİN TALİMATI

Türkiye'nin bir çok ilinde olduğu gibi Manisa'da sağlık çalışanlarının izin alma konusunda büyük sıkıntı yaşadığını dile getiren Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hastane başhekimlerine izin konusunda sözlü talimat verildiğini iddia etti.

Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran

İki hafta izin isteyen sağlık çalışanına bir hafta, izinde olan sağlık çalışanlarının ise göreve geri çağrıldığının altını çizen Tabip Odası Başkanı Duran şu ifadelere yer verdi;

pilgrimpilgrim