SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-10-2021 13:56   Güncelleme : 11-10-2021 13:56

No Touch Lazer Yaygın Göz Rahatsızlıkları Tedavisi

No Touch Lazer Yaygın Göz Rahatsızlıkları Tedavisi

No Touch Lazer Yaygın Göz Rahatsızlıkları Tedavisi

 

Yaygın göz rahatsızlıklarının görülmesiyle birlikte tedavi fiyatları merak konusu olur ve bunlardan biri; notouch lazer fiyatları olarak bilinir. Uygulama sayesinde kişinin gözlük kullanma veya lens kullanma gibi bir duruma ihtiyacı olmadan yapılmış olur.

 

No Touch Lazer Nedir?

Uzman hekimin kontrolünde gerçekleştirilen bu uygulama ile birlikte birden fazla göz kusurunu ortadan kaldırmasına yardımcı olur. Özellikle kontakt lenslerden ve gözlüklerden kurtulmanın yollarından biri olmuş olur. İşlem sırasında temas gerçekleştirilmez. Hastanın rahatsız olacağı veya uzun süren işlemlerinden biri olmadan gerçekleştirilmiş olur.

İşlem süresi kısa olduğu için hastanın sıkılma gibi bir durumu söz konusu değildir. Miyop, astigmatizma ve hipermetrop gibi rahatsızlığının yanı sıra kornea yapısında meydana gelen incelmenin tedavisinde de kullanılır. Bu yüzden notouch lazer fiyatları bazı yerlerde değişkenlik gösterebilir.

 

Notouch Tekniği Nasıl Uygulanır?

Tedavi gerçekleşmeden önce hastanın gözüne anestezik damla damlatılır. Damla sayesinde göz uyuşturulur ve işlem sırasında ağrı hissi açığa çıkmadan yapılmış olur. Daha sonra cihazdan çıkan ışınlara yaklaşık olarak 50 saniye bakılır. Işın ile birlikte gözdeki problemin giderilmesi sağlanır. Operasyonun kısa süre içinde gerçekleşmesi nedeniyle no touch lazer fiyatları biraz maliyetli olabilir. Bunun için işlem öncesinde iyi bir araştırma yapmak gerekir.

 

No Touch Lazer Yöntemi Hangi Hastalara Uygulanabilir?

Göz kusurlarını giderebilmek adına gözlük ve lensler tercih edilmiş olur. Özellikle günümüz şartlarında sıklıkla görülmeye başlayan miyop, hipermetrop ve astigmatizma rahatsızlıklarında tedavi gerçekleştirilmiş olur. Rahatlıkla ve güvenle bu hastalara uygulanmasında bir sorun yoktur.

 

Akıllı Lensin Yararları Ve Avantajları Nelerdir?

Akıllı lensler sayesinde gözlük kullanımında rahatsız olan kişiler için oldukça faydalı yöntemler olarak bilinir. Gözlüğün sürekli düşmesi ve kişiyi rahatsız etmesi durumunda gözler lenslere çevrilir. Artık lenslerin ilgi görmesiyle birlikte tedavi yöntemleri arasında yerini almış oluyor. Kullanım amaçlarına göre akıllı lens fiyatları değişkenlik gösterir.

 

Göz İçi Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Kullanım amaçları göz önünde bulundurulması durumunda doktor kontrolünde gerçekleştirilmiş olan tedaviler sayesinde göz içi akıllı lensler güvenle kullanılabilir. Özellikle göz kusuru belirlendikten sonra lens kullanımı gerçekleştirilebilir. Bu rahatsızlıklar arasında astigmatizma, presbiyopi ve katarakt rahatsızlığı için tercih edilebilir. Göz rahatsızlığına göre akıllı lens fiyatları aynı olmayabilir.

 

Akıllı Lens Fiyatları

Burada akıllı lens fiyatları hakkında kesin bilgi verme durumu yoktur. Çünkü göz kusuruna uygun olacak şekilde lensler mevcuttur. Göz kusuruna uygun olan lenslerin fiyatlandırması ise aynı değildir. Piyasada birden fazla markanın var olması ve çeşitli göz kusurları için tasarlanmış olan lensler vardır. Bu yüzden fiyatlandırma değişkenlik gösterir.

 

Katarakt Ameliyatı Belirtileri Nelerdir?

Katarakt rahatsızlığı geçmiş günümüze kadar devam eden ve sıklıkla rastlanan bir durumdur. Eski dönemlerde katarakt tedavisi oldukça zorlu bir işlem olarak bilinir. Pek faydalı ve etkili olduğunu söylemek mümkün değildi. Fakat günümüz şartlarında katarakt rahatsızlığı kısa süre içinde hasta istediği zaman gerçekleştirilebilir.

Özellikle ortaya çıkan belirtiler sonucunda gerçekleşme oranı yüksektir. Bu belirtiler; bulanık görme, yakın ve uzağı görememe, güneşli günlerde meydana gelen görme bozukluğu, sürekli gözlük numarasının değişkenlik göstermesi olarak bilinir.

İşlemin yapılacağı doktor ile iletişime geçerek detaylı bilgi alınmalıdır. Bu sayede katarakt ameliyatı fiyatları hakkında da detaylı bilgiye sahip olunur.

 

Katarakt Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Ülkemizde ve dünyada meydana gelen katarakt rahatsızlığının günümüzde tedavisini FAKO yöntemi ile gerçekleştirmek mümkündür. Katarakt rahatsızlığına göre işlemin gerçekleşme durumu vardır. Halk arasında bu durum lazer yöntemi olarak da bilinir. Göz içindeki katarakt parçalanır ve daha sonra gözün içinden alınarak dışarıya atılmış olur. Gerçekleştirilmiş olan bu yöntem ile birlikte katarakt ameliyatı fiyatları biraz maliyetli olabilir.

 

Katarakt Ameliyatı Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Katarakt rahatsızlığı görülmeye başlamasıyla birlikte kişinin ameliyat olup olmayacağına karar verilir. Ameliyat öncesinde yüzde ve göz çevresinde makyajın olmaması gerekir. İşleme engel olacak durumlardan kaçınılmalıdır. İşlem öncesinde bir şeyler yiyip içilmemesi gerekir. Bu süre yaklaşık olarak 6 saat ile sınırlı olarak bilinir.

İşlem öncesinde ve işlem sırasında kullanılan damlalar kişide yan etkilere neden olabilir. Bu durum kısa süre içinde ortadan kalkmış olacaktır. Ameliyattan sonra araç kullanımından kaçınılmalıdır ve bir refakatçının bulunması büyük önem taşır.

 

Katarakt Ameliyatı Fiyatları 2021

Katarak ameliyatında fiyat bilgisi her yerde aynı değildir. Kullanılan ekipmanların markası ve doktorun tecrübesine bağlı olacak şekilde farklılık gösterebilen bir durum söz konusudur. Bu yüzden İşlem öncesinde işlemin yapılacağı yer ile görüşme sağlayarak bilgi alınması gerekir. Yapılacak olan işlem için katarakt ameliyatı fiyatları işlemin yapılacağı mekâna göre değişkenlik gösterebilir.