GÜZELLİK
Giriş Tarihi : 09-10-2021 14:23   Güncelleme : 09-10-2021 14:23

Burun Estetiği Riskleri

Burun Estetiği Riskleri

Burun Estetiği Riskleri

 

Operasyon geçirmeden önce burun estetiği riskleri hakkında bilgi almak istiyor olabilirsiniz. Tabii her şeyde olduğu gibi burun ameliyatında da faydalarının yanı sıra risklerinden söz etmek mümkündür. Mesela burun estetiğinden sonra nefes almakta zorluk çekebilirsiniz. Burnunuzun kanaması da rinoplastiden sonra görülebilen olası sonuçlardan biridir.

Burnunuz uyuştuysa ameliyattan sonra oluşan sorunlardan biri olduğunu bilmelisiniz. Başarılı bir cerrahla anlaşmadıysanız burnunuzun görüntüsü asimetrik bir hâl alabilir.

Burun Estetiği Nedir?

Çeşitli sebeplerden dolayı burunda yapılan değişikliklere burun estetiği denir. Biraz önce üzerinde durulan sebeplerden herhangi birine sahipseniz estetik cerrahlarla görüşebilirsiniz. Sektörde burun ameliyatı gerçekleştiren çok sayıda cerrah vardır. Bu sebeple herhangi birine ameliyat yaptırmanız başarısız sonuç almanıza sebep olabilir. Bu tarz sorunlar yaşamak istemiyorsanız birtakım faktörleri araştırdıktan sonra burun estetiği yaptırmanızda fayda vardır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Çoğu zaman yaralanma sonucu alınan hasarların onarılması için burun estetiği yaptırılır. Diğer sebeplerden biri nefes alırken ve verirken yaşanan sıkıntılardır. Ayrıca doğuştan burnunun duruşunu beğenmeyen kişiler de estetik cerrahlarla görüşerek burun ameliyatına girer. Siz de üzerinde durulan sorunlardan birini yaşıyorsanız ve birtakım şartlara uyuyorsanız estetik cerrahlarla görüşebilirsiniz. Fakat her estetik cerrahın başarılı sonuç aldığı konusunda kesin bir şey söylenemez.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun ameliyatında iki yöntem vardır. Yapılan kontroller doğrultusunda cerrahınız açık ya da kapalı rinoplasti yöntemine başvurur. Kesinin görünmeyen kısımdan oluşturulmasını istiyorsanız açık rinoplasti sizi memnun edecek bir yöntemdir. Fakat kapalı burun ameliyatına göre daha uzun sürer. Kapalı burun ameliyatı burun deliklerinin iç kısmından kesi oluşturulur ve daha kısa sürer. Operasyon ve burun estetiği fiyatları hakkında cerrahınızdan detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Burun Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burnunun şeklini beğenmeyen ve yapısından dolayı çeşitli sağlık sorunları yaşayan herkes burun estetiği fiyatları hakkında bilgi edinerek hizmetten faydalanabilir. Burun ameliyatı için aranan koşullardan biri kemik gelişiminin tamamlanmış olmasıdır. Bu durumda çoğunlukla on sekiz yaşın altındaki kişilere estetik işlem yapılmaz. Fakat sağlık durumu acil olan kişiler istisna olarak burun estetiği olabilir.

Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Burun ameliyatı yaptırmadan önce görüştüğünüz cerrah sağlığınızın elverişli olup olmadığını kontrol eder. Estetik için sağlık açısından sorun yaşamıyorsanız burun estetiği fiyatları hakkında aldığınız bilgiler doğrultusunda cerrah seçimi yapabilirsiniz. Ameliyatı yaptırma amacınızdan burun estetiği cerrahına bahsetmeniz uygulanacak yöntem açısından da önem taşır. Cerrahın uyarı yaptığı ilaç ve diğer ürünlerde dikkatli davranmanız gerekir.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Operasyondan sonra ağrı hissetmeniz oldukça normaldir. Bu durumda burun estetiği cerrahınız yaşadığınız ağrıyı dindirmenizde yardımcı olacak ilaçları önerir. Ağrının geçmesi için cerrahınızın uyarıları doğrultusunda hareket etmeniz önemlidir. Cerrahınıza burun ameliyatı fiyatları ve ameliyat sonrasındaki detaylar için sorular sorduysanız büyük ihtimalle operasyondan sonra 4-6 saat arası hareket etmemeniz gerektiğini söyleyecektir.

Kimi insanlar burun ameliyatı fiyatları haricinde soru sormayı unuttuğu için ameliyattan sonra hareket ettiğinde baş dönmesini anormal karşılar.

Burun Estetiği Fiyatları

Her sektörde olduğu gibi estetik sektöründe de en çok araştırılan konulardan birisi fiyat aralıklarıdır. Araştırma yaptığınız zaman burun estetiği fiyatlarının çok değişken olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bunun sebebi tam olarak sektörde yer alan cerrah sayısının giderek artış göstermesidir. Bu sebeple bütçenize uygun cerrah bulmak için araştırma yapmalısınız. Hem başarılı hem de burun ameliyatı fiyatları bütçenizi aşmayan cerrah bulma ihtimaliniz araştırma yaptığınız müddetçe mutlaka vardır.