GÜZELLİK
Giriş Tarihi : 11-10-2021 14:30   Güncelleme : 11-10-2021 14:30

Zayıflama Yöntemleri ve Faydaları

Zayıflama Yöntemleri ve Faydaları

Zayıflama Yöntemleri ve FaydalarıBölgesel zayıflama fiyatları, birçok kişi tarafından son zamanlarda sıklıkla araştırılıyor. Kadın veya erkek cinsiyet fark etmeksizin kilo problemi, son zamanlarda dünya genelinde yaşanan salgın dolayısı ile girilen karantina günlerinde hızla ilerlemeye devam ediyor.

Durumun böyle olması kişilerde zayıflama için farklı teknikleri uygulamalarına neden oluyor. Zayıflama teknikleri arasında yer alan bölgesel zayıflama, birçok kişi tarafından uygulanarak tavsiye edildiğinden bölgesel zayıflama fiyatları en çok araştırılanlar arasında yer almayı başarıyor.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Kilo alımlarında en çok şikâyet edilen durumların başında yağ birikintileri gelir. Vücut genelinde yağ birikintisinin olduğu bilinmiş olsa da yağlar, belirli bölgelerde toplanma eylemi içerisine girerler ve bu kişinin estetiksel görünümünde ciddi bozukluklar yaşamasına neden olabilir. Bu anlamda bölgesel zayıflama, vücudun belirli noktalarında biriken yağ topluluklarını ve kilonun fazla olduğu yerlere yoğunlaşarak, çeşitli cihazlar ile zayıflama yöntemi olarak bilinir. Bölgesel zayıflamalarda genellikle göbek, kol, bacak ve basen bölgeleri tercih edilir. Bölgesel zayıflama fiyatları yapılan işleme ve bölgeye göre değişiklik gösterir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Tüm zayıflama tekniklerinde olduğu gibi bölgesel zayıflamada da birçok farklı yöntem kullanılır. Vücudun belirli bir bölgesini hedef alan bölgesel zayıflama işlemlerinde, yapılan hareketlerin hepsi birbirlerinden farklıdır. Bölgesel zayıflama işleminde hareketler, kişinin yağ dokularının toplandığı yere göre belirlenir. Bu anlamda bölgesel zayıflama teknikleri köprü hareketi, squat hareketi, şınav hareketi, barfiks hareketi ve merdiven egzersizi olarak sıralanabilir.

Bölgesel Zayıflama Çeşitleri

Kilo azaltma teknikleri arasında yer alan bölgesel zayıflama, kişinin rahatsızlığına veya talebine bağlı olarak birçok farklı çeşite ayrılırlar. Bölgesel zayıflamada uygulanan teknikler değişmiş olsa da genel anlamda vücudun sıkıştırılma işlemleri ile fazla kilolarını dışarıya atmasıdır. Bölgesel zayıflama fiyatları etkisinde, kişiye uygulanacak bölgesel zayıflama çeşiti en büyük etken olmaktadır. Bölgesel zayıflama kategorilerinde kavitasyon, elektroterapi, lipoliz, pressoterapi, soğuk lipoliz ve radyofrekans ile zayıflama en bilinenler arasında yer alır.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel zayıflama sağlamış olduğu avantajlar nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilir. Bölgesel zayıflama kişisel bir seçim olduğundan devlet kurumlarında dahi çok az miktarlarda ücretler ödenerek yapılabilmektedir. Bölgesel zayıflama fiyatları hastanın kilo durumu ve işlemin yapılacağı bölgeye göre değişkenlik gösterir. Ayrıca bölgesel zayıflama fiyatlarına oran ile soğuk lipoliz fiyatları daha yüksektir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?


Bölgesel zayıflama teknikleri arasında yer alan ve hekimler tarafından sıklıkla tercih edilen soğuk lipoliz, özel olarak tasarlanmış cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Teknolojik cihazlar kullanıldığından soğuk lipoliz fiyatları biraz yüksektir. Soğuk lipoliz için geliştirilen cihazın kolu, kişinin vücudunda oluşan yağ birikintisinin yağların bulunduğu noktaya yerleştirilmesi ile kilolardan kurtulunur.. Cihaz ile gerçekleştirilen bu işlemde vücudun deforme olmaması açısından, işlem öncesinde bölgeye mendil yerleştirilir.
 

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?
 

Soğuk lipoliz fiyatları birçok kişi tarafından araştırılmış olsa da aslında soğuk lipolizin kimlere uygulanabilir konusunda da bilgi sahibi olmak önemlidir. Soğuk lipoliz fiyatları işlemin yapılacağı bölgeye ve kişinin sahip olduğu yağ oranlarına bağlı olarak, zayıflama teknikleri kullanan firmaların imkanlarının da etkisi ile farklı fiyatlara sahiptir. Soğuk lipoliz, soğuğa karşı alerjisi olmayan ve hamilelik durumu söz konusu olmayan herkes için uygundur. Soğuk lipoliz fiyatları için en doğru bilgi, zayıflama teknikleri geliştirilen firmalardan alınır.
 

Karbon Peeling Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte hayatımıza giren lazer, birçok farklı uygulama metotları ile bilinir. Lazer epilasyon uygulamaları arasında yer alan karbon peeling, çok koyu renkli cilt tonuna sahip olan kişiler için en ideal seçimdir.

Karbon sıvısı sayesinde gerçekleştirilen bu işlemde leke tedavisi, gözenek küçültme, cilt sıkılaştırma gibi bazı cilt yenileme işlemlerinde tercih edilir.

Sağlamış olduğu avantajlar nedeni ile de karbon peeling fiyatları en çok araştırılan konular arasında yer alır. Karbon peeling uygulaması temiz bir cilt üzerine karbon sıvın kaplanması ile gerçekleşir. Cilt tarafından emilimi sağlanan karbon sıvısı, cilde uyum sağlayan renk tonunu oluşturur. Uygulanan lazer ışınları ile cildin parlak ve canlılık kazanması da sağlanır.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Karbon peeling fiyatları araştırmasının çok yapılması, uygulamanın kişiler üzerinde sağlamış olduğu faydalardan dolayı kaynaklanıyor. Karbon peeling uygulaması ile cilt üzerinde yeni doku oluşumları, cildin yağ ve nem dengesinin orantılı olmasını, ciltte parlaklık renginin dengelenmesi, diğer cilt tedavi işlemlerinin artması ve uygulama yaz aylarında da gerçekleştirildiğinde herhangi bir sorun teşkil etmez.

Karbon Peeling Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler


Kişiler karbon peeling uygulaması yaptırmaya karar verdiğinde, öncelikle karbon peeling fiyatları konusunda araştırma yapmış olsa da aslında uygulama öncesinde mutlaka bilinmesi gerekenler vardır. Karbon peeling uygulama öncesinde hastanın gün içerisinde ortalama 4 saat ara ile güneş koruyucu kullanması önerilir. Ayrıca uygulamanın yapılacağı gün makyaj yapımından kaçınılmalı, işlem sonrasında da en az 6 saat uygulama bölgesinin su ile temasını engellenmelidir.
 

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling fiyatları kişinin tedaviden hangi teknik ile faydalanacağı, uygulamanın yapılacağı bölge, uygulama alanının genişliği, uygulamanın seans sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Karbon peeling fiyatları konusunda işlemin yapılacağı firma ile görüşme sağlanması en doğrusu olacaktır.