GÜZELLİK
Giriş Tarihi : 09-10-2021 14:34   Güncelleme : 09-10-2021 14:34

HSG Filmi Nedir ve Kimlere Uygulanır?

HSG Filmi Nedir ve Kimlere Uygulanır?

HSG Filmi Nedir ve Kimlere Uygulanır?

 

 

Hsg filmi kadın hastalıkları alanında bilgi edinmek amacıyla uygulanan bir tanı yöntemidir. Kadınların zaman zaman hsg filmi çektirmeleri kötü sonuçlar oluşturacak olan bir hastalığı önleme alanında da önem taşır. Bu film kadınlara şüpheli bir durumda veya kontrol amaçlı uygulanır. Kadın rahim duvarına yerleştirilen muayene cihazı içinden bir katater aracılığıyla rahmin filmi çekilecektir. Rahim filmi işleminden bazı kadınlar çok korktuğu için bu işlem sırasında anestezi verilen kadınlar da bulunabilir.

 

HSG Filmi Neden İstenir?

 

Hsg filmi yani rahim filmi kadın doğum doktorunun isteği dâhilinde çekilen bir filmdir. Bazı doktorlar her muayenede bu filmi isterken bazı doktorlar ise gerek gördükleri veya şüpheli bir durum oluşması durumunda bu filmi ister. Bu film kadın vajeninin iç kısmını görüntüleyecek ve soruna yönelik bilgi almayı sağlayacaktır. Adet düzensizliği sorunu yaşayan, cinsel ilişki sırasında sorun yaşayan, kısırlık ile ilgili problemleri bulunan ve tüp bebek yapımı ile ilgili bir süreçte bulunan kadınlardan bu film istenir.

 

HSG Filmi Fiyatları

 

Ülkemizde her merkezde yapılmayan bu işlemin profesyonel bir merkezde yapılması kadınların zorlanmadan işlemi yaptırmalarını sağlar. Bu alanda bazı merkezler kadınları oldukça rahatsız edecek şekilde işlem uygular. HSG filmi fiyatları 300 lira ile 600 lira arasında değişim gösterir. Kadın üreme organlarındaki tüm ayrıntılı ve şüpheli durumları bu film ile tespit etmek mümkündür. Kadın vajen iç kısmı hsg filmi ile incelenecek ve şikâyetlere uygun olan tedavi planı uygulanacaktır.

 

Açık Emar Çekimi Zor Mu?

 

Açık emar günümüzde çok tercih edilen bir emar yöntemidir. Hastalıkların teşhis edilmesinde kullanılan en etkili tanı yöntemi olan emar işlemi için etrafı kapalı olan boru içine girmek istemeyen kişiler açık emar sayesinde korkmadan emar çektirebilir. Açık emar uygulaması hastanın dört tarafının açık olduğu bir cihazla yapılır. Böylece hasta emar çekimi sırasında zorlanmadan rahat davranabilecektir.

 

Açık Emar Nedir?

 

Açık emar işlemi ile kapalı emar işlemi arasındaki tek fark hastanın etrafının kapalı olmamasıdır. Ancak açık emar işlemi kaliteli bir görüntüleme merkezinde ve yeni bir cihazla yapıldığında ortaya çok daha net görüntüler çıkar. Bu nedenle hastalığa karşı daha net bilgi edinimi de mümkün olacaktır.

 

Açık Emar Fiyatları

 

Hastanelerde emar çekim işlemlerinin kapalı emar makinesi ile yapılması kişilerim bu işlemden korkmalarına sebep oluyor. Bu nedenle açık emar çekim işlemi yapan görüntüleme merkezleri tercih ediliyor. Açık emar sayesinde hasta stres yaşamadan emar çektirmiş oluyor.

 

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

 

Rahim filmi kadın hastalıklarından yakınan kadınlara uygulanan bir görüntü alma yöntemidir. Bu yöntem ile rahim ağzına takılan bir katater yardımıyla rahim içi görüntülenmiş olacaktır. Rahim filmi ücreti görüntüleme cihazının kalitesine ve işlemin boyutuna göre değişim gösterir.

 

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

 

Rahim filmi çektirmek bazı kadınlar için oldukça zordur. Bu işleme dayanamayan veya korkan kadınlar rahim filmi çektirirken uyur pozisyonda olabilir. Bu işleme anestezili rahim filmi adı verilir. Böylelikle kadınlar rahim filmi çekme işlemini duymamış olur. Rahim filmi ücreti cihazın kalitesine ve gelişmişliğine göre de değişim gösterebilmektedir.

 

Rahim Filmi Fiyatları

 

Rahim filmi kadınların üreme organlarındaki her türlü soruna karşı teşhis koymaya yardımcı olur. Bu nedenle doktorlar rahim filmini oldukça önemser. Ancak hastanelerde bu filmi kaliteli bir şekilde çektirmek çok da mümkün değildir. Özel görüntüleme merkezlerinde rahim filmi ücreti 300 lira ile 600 lira arasında değişkenlik taşır.