GÜZELLİK
Giriş Tarihi : 09-10-2021 15:00   Güncelleme : 09-10-2021 15:00

İzmir İmplant ve Zirkonyum İle Diş Problemlerinize Veda Edin

İzmir İmplant ve Zirkonyum İle Diş Problemlerinize Veda Edin

İzmir İmplant ve Zirkonyum İle Diş Problemlerinize Veda Edin

 

İzmir zirkonyum, son dönemlerde gülüş estetiğine önem veren kişilerin ilk adreslerinden birisi haline gelmiştir. Dişler, her birey için fiziksel görünümü etkileyen ve dış görünüşte intiba yaratan önemli bölümlerden birisidir. Dolayısıyla da dişler ne kadar güzel ve kusursuz olur ise kişilerin kendilerine özgüveni de o kadar yüksek olacaktır.

Zirkonyum kaplama ya da İzmir implant gibi uygulamalar bu bağlamda diş estetiğine önem verenlerin en çok tercihi uygulamalar arasında yer almayı başarmıştır. Bu uygulamalar diş estetiği ve aynı zamanda diş sağlığı açısından son derece önemli işlemlerdir.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum kaplama, içerisinde metal barındırmayan ve sadece doğal zirkonyum maddesi kullanılarak üretilen diş kaplamadır. Genellikle birçok diş kaplama yöntemi dişlerde yapma olduğunu belli ederken İzmir zirkonyum kaplama, şeffaflığı ve beyaz renkli olması sayesinde dişlerde son derece doğal bir görünüm sergiler.

Diş kaplamalarında metal kullanıldığında kaplamaların diş ile uyumu uzun bir sürece yayılırken zirkonyum saf ve doğal malzeme olduğu için diğer dişler ile kısa sürede kişiye rahatsızlık vermeden uyum sağlar.

Zirkonyum Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Zirkonyum kaplama çeşitleri; zirkonyum veneers kaplama, zirkonyum implant üstü 4 roll on kaplama, zirkonyum tek implant üstü kaplama ve zirkonyum gülüş estetiği çeşitleridir. Her yöntem farklı durumlarda hastaya uygulanır. Bu nedenle de bu kaplama türleri arasından tercih yapma aşamasında hastanın diş sorunları, diş görünüşü ya da dişlerinde implant olup olmaması gibi durumlar etkilidir.

Hastanın yan yana 4 tane implant dişi var ise o halde 4 roll on implant üstü kaplama yapılırken tek implant diş üzerine de farklı bir İzmir zirkonyum implant üstü kaplama tekniği uygulanır.

İmplant Nasıl Yapılır?

Vidalı diş olarak da bilinen İzmir implant uygulaması, kaybı sonrasında meydana gelen diş boşluğunu doldurmak için yapılan bir tedavi yöntemidir. Titanyumdan üretilen implant kaplamanın vida şekli olması aynı zamanda implantın yapay diş kökü olarak işlev görmesi amaçlanmıştır.

Titanyum yapan diş kökü, çene kemiğinin içine yerleştirilir. İmplant, bir süre çene kemiği ve çevresindeki dişler ile uyum sürecini geçirdikten sonra tıpkı gerçek diş gibi işlevlerini yerine getirmeye başlar. İmplant, dışarıdan görüldüğünde yapay diş olduğunu belli etmez. Estetik değeri yüksektir.

İmplant Kimlere Uygulanır?

İmplant tedavisi 18 yaşını geçmiş olan tüm hastalara uygulanır. Ancak tedavi öncesinde hastaya çene röntgeni çekilir ve bu röntgende hastanın çene yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığı saptanır. Eğer çene kemiği yapısı uygun değil ise İzmir implant tedavisi uygulanmaz.

Şeker hastalığı, implant tedavisine engel bir durumdur. Hastaya implant tedavisi yapılması gerekirken ayrıca hasta şeker hastası ise o halde şeker hastalığının ilaç tedavisi ile kontrol altına alınmış olsa gerekir.

Diş Estetiği Nedir?

Dişerde çarpıklık gibi şekilsel bozukluklar, diş sararması ve diş çatlaması gibi görüntü bozuklukları da hastalara ciddi anlamda özellikle görüntü açısından ciddi bir rahatsızlık verir. Tüm bu diş problemlerinden tek seans gibi kısa bir sürede İzmir diş estetiği ile kurtulmak mümkündür.

Teknolojik cihazlar ile tek seansta birden fazla diş sorununun çözümünü sağlayan İzmir diş estetiği öncesinde hastaya yapılacak işlemler hasta ile diş hekimi arasında diş problemleri doğrultusunda kararlaştırılır ve uygulamaya geçilir.

Diş Estetiği Fiyatları

Günümüzde gerek özel gerekse devlet diş hastanelerinde diş estetiği yaptırmak mümkündür. Ancak diş estetiği fiyatları hastaya uygulanacak işlemler ve işlemleri yapacak olan uzmana göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle de İzmir diş estetiği fiyatları detaylı muayeneden sonra doğrudan tedaviyi yapacak olan uzmandan alınmalıdır.