GÜZELLİK
Giriş Tarihi : 09-10-2021 15:21   Güncelleme : 09-10-2021 15:21

Burun Estetiği Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Nedir Ve Nasıl Yapılır?

 

Burun estetiği, insanlar tarih boyunca dış görünüşlerine oldukça büyük önem göstermişlerdir. Dış görünüş konusunda ise hiçbir organ burun kadar eleştirilmemiştir. Bu durum hiçte haksız bir serzeniş değildir. Bunun nedeni ise burunun yüzün tam ortasında olması nedeni ile tüm dış görünüşü etkiliyor olmasıdır.

Günümüzde ise yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde burun bir kâbus olmaktan çıkmış durumda. Üstelik gerçekleştirilen cerrahi operasyonların başarı oranı oldukça yüksek seviyelere ulaşmıştır. 

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği ameliyatı hastanın estetik kaygı ve talepleri gözetilerek yapılan cerrahi bir operasyon olarak tanımlanabilir. Halk arasında burun estetiği olarak adlandırılan bu cerrahi işlemin tıptaki asıl ismi ise rinoplastidir.

 

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilen operasyon sonrası hastanın kendisine söylenen kuralları dikkate alması ve ilaçlarını aksatmaması gerekir. Tersi bir durumda ise enfeksiyon gibi istenmeyen pürüzler ile uğraşılmak zorunda kalınır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde hastanın istekleri dikkate alınarak ameliyat öncesi simülasyonlar bilgisayar ortamında oluşturulabilmektedir. 

 

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı sayesinde kişinin istediği estetik buruna ve dış görünüşe kavuşması mümkün hale gelir.  Ancak ameliyat öncesi hasta nasıl bir buruna sahip olmak istediğini ve burnunda nelerden memnun olmadığını dikkatli bir şekilde düşünmelidir. Karar verilen noktaların doktorlara açık bir şekilde ve şüpheye yer bırakmayacak şekilde aktarması zaman kazanmak açısından oldukça büyük önem arz eder.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde ameliyat sonrasında hastanın nasıl bir buruna sahip olacağı modellenebilir hale gelmiştir. İşlem sırasında hastanın acı çekmesinin önüne geçmek için çoğunlukla genel anestezi kullanılır.

Ancak bazı durumlarda buna gerek kalmaz ve lokal anestezide yeterli olabilir. Özellikle aşırı ciddi olmayan ameliyatlarda lokal anestezi tercih edilir. Burun estetiği ameliyatı için kullanılan iki yöntem bulunmaktadır.

Açık Rinoplast: Bu yöntemde hastanın iki burun deliği arasına bir kesik atılır ve cerrahi işlem bu şekilde gerçekleştirilir. Bu yöntem uzun sürede iyileşmektedir.

Kapalı Rinoplasti: Bu burun estetiği yönteminin iyileşme süreci diğer yönteme göre daha kısadır. Bu yöntemin genellikle burunda küçük değişiklikler yapılması gerektiği durumlarda kullanılır. Bu yöntemin kullanılmasının diğer sebebi ise enfeksiyon ve iz kalma ihtimalinin diğer yönteme göre daha düşük olmasıdır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği ameliyatını yaptırmak için temelde iki şart gerekir. Bunlardan ilki 18 yaşını doldurmak diğeri ise cerrahi operasyona engel bir durumun olmamasıdır. Bu iki şartı karşılayan kişiler bu estetik operasyondan yararlanabilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci zaman alabilir bu nedenle hastanın iyileşmek konusunda aceleci davranmaması ve kendini zorlamaması ilk kuraldır. Bunun yanında hastanın özellikle ameliyat sonrası ilk günlerde yüksek yastıkta yatması kendisi için iyi olacaktır. Estetik ile ilgili sorularınızı ve burun estetiği fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Bunun yanında ilaçlar ve temizlik için verilen spreyler aksatılmadan kullanılmalıdır. Bunun yanında hasta mimiklerini zorlayacak gülme gibi hareketlerden kaçınmalıdır.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Estetik ameliyatı sonrasında iyileşme süreci zaman alabilir ve hasta sabırlı olması gerekir.

İstanbul da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Aksi bir durum olmadığı sürece hasta genellikle 6 veya 7 saat içinde evine dönebilir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiği hastaları genellikle 7 saat içinde hasta taburcu edilmektedir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur Mu?

Bu semptomlar olmakla beraber şiddetleri git gide azalmaktadır. Fazla bir ağrı hissetmezsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetiği fiyatları yapılacak olan cerrahi müdahaleye göre değişiklik gösterir.

https://www.seckinulusoy.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.