TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 09-10-2021 15:23   Güncelleme : 09-10-2021 15:23

Araç Seramik Kaplama Nedir?

Araç Seramik Kaplama Nedir?

Araç Seramik Kaplama Nedir?

 

Araçlar için koruyucu bir özelliğe sahip olan araç seramik kaplama dış kaporta kısmında oluşan tüm deformasyonların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir. Aracın boyasında oluşan çizik ve döküntüler bu işlem sayesinde giderilir.

Seramik Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Araç seramik kaplama son teknolojik ve yenilikçi işlemler doğrultusunda araçlara uygulanır. Dolayısıyla işlemin en önemli özelliği koruyucu ve uzun ömürlü bir özelliğe sahip olmasıdır. Bu nedenle dayanıklı ve ani çizilmelere karşı dirençlidir.

Seramik Kaplamanın Avantajları

Yenilikçi bir teknoloji ile araçlara uygulanan araç seramik kaplama büyük bir avantaj ve fayda sağlar. İşlemin en büyük avantajı araçların ilk günkü gibi yeni görünmesi ve kalıcı bir koruyucu özelliğe sahip olmasıdır. Dayanıklı bir işlem olduğu için araca sürekli bakım gerektirmez ve bu durum araç kullanıcılarının işini kolaylaştırır. Seramik kaplamanın bir diğer önemli avantajı ise araç temizliğinde büyük kolaylık sağlamasıdır.

Araç Seramik Kaplama Fiyatları

Araç seramik kaplama ulaşımda kullanılan ve insanlar için büyük bir role sahip olan araçlar, için oldukça önemli role sahiptir. Etkili koruma özelliğinden dolayı araç kaportasında meydana gelen tüm hasarları profesyonel anlamda gideren bu işlem, uzman kişiler tarafından uygulanır.

Aracın ilk günkü parlaklığa sahip görünüme kavuşmasını sağlayan araç seramik kaplama her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Dolayısıyla insanlar bu işlemin fiyatları hakkında bir merak içerisine giriyorlar. Araç seramik kaplama fiyatları araçta meydana gelen hasara ve çiziklere bağlı olarak belirlenir.

Sonax Detaylı İç Temizlik Aşamaları Nelerdir?

Araç içerisinin detaylı iç temizlik işlemi için eğitimli ve profesyonel kişiler tarafından birtakım aşamalara dikkat edilir. Detaylı iç temizlik için öncelikle araç üzerinde oluşan kirler temizlenir. Ardından tıkalı olan klima kanalları temizlenir.

Aracın bagaj kısmı detaylı temizlik sonrası sterilize edilir. Cam temizliğinde yapılmasından sonra aracın tüm yüzeyi kullanılan Ozan maddesi ile kir ve bakterilerden arındırılır.

Sonax Detaylı İç Temizlik ve Sterilizasyon Aracınıza Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Detaylı iç temizlik araç için birçok fayda sağlar. Görünmeyen kir ve bakteriler yapılan işlemlerin ardından tamamen yok edilir ve insanlar araç içerisinde konforlu bir yolculuk yapar. Araç içerisinde oluşan kötü kokular ise detaylı iç temizlik sonrası yerini temiz havaya bırakır. Böylece yolculuklar sağlıklı ve konforlu bir hale gelir.

Araç Folyo Kaplama Nedir?

Ulaşım ve seyahatlerin olmazsa olmazı olan araçlar olumsuz hava koşullarından etkilenirler. Özellikle araçların dış yüzeyi kirden tozdan ve zararlı güneş ışınlarından etkilenir. Araç folyo kaplama araçların dış yüzeyini korumak amacıyla uygulanır. Araç folyo kaplama otomobillerin dış görüntüsünü koruyarak her zaman yeni görünmesini sağlar.

Araç Folyo Kaplama Neden Yapılır?

Ulaşımı kolaylaştırması açısından kullanılan araçlar araç folyo kaplama ile daha uzun ömürlü ve parlak bir görünüme kavuşur. Çünkü uygulanan folyo kaplamalar ile aracın dış yüzeyi zararlı UV ışınlarına karşı korunur. Ayrıca araç folyo kaplama ile kişiler kendi zevk ve renkleri doğrultusunda farklı renkler tercih edebilirler.

Araç Folyo Kaplama İçin Püf Noktaları Nelerdir?

Araç folyo kaplamanın en önemli püf noktası bu konuda eğitimli ve deneyimli kişilerden profesyonel destek almaktır. Kullanılan ürünün kalitesinin dayanıklı olması folyonun kullanım ömrünü uzatacaktır.

Folyo kaplamalar da tercih edilecek rengin araç rengi ile uyumlu olması kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Böylece rengin ruhsata işlemesine gerek kalmayacaktır. Araç folyo kaplama araca zarar vermediği için aracın ilk günkü gibi yeni görünmesine yardımcı olacaktır.

 

 

vadivadi