GÜZELLİK
Giriş Tarihi : 09-10-2021 15:32   Güncelleme : 09-10-2021 15:32

Burun Estetiği İle Gelen Güzellik

Burun Estetiği İle Gelen Güzellik

Burun Estetiği İle Gelen Güzellik

 

Burun estetiği tercih edilen estetik operasyonların içerisinde ilk sırada yer alır. Çünkü estetik olarak yüz güzelliği bayanlar kadar erkekler için de önemli bir durumdur. Burnun dış görünüşünü değiştirmek ve daha rahat bir şekilde nefes alabilmek için burun estetiği ameliyatları yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Rinoplasti olarak adlandırılan bu işlemler plastik cerrahlar tarafından uygulanır.

Burun ameliyatları tamamen kişiye özel planlanır ve hastanın beklentisi her zaman göz önünde bulundurulur. Çünkü yüzün tam merkezinde bulunan burunda görülen şekilsel bozukluklar kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkiler. Özgüven eksikliğine neden olan bu durum yapılan cerrahi müdahale ile başarılı bir şekilde giderilir. Burun estetiği fiyatları deneyimli ve profesyonel doktorlar tarafından yapılan görüşmeler sırasında belirlenir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burnu estetik olarak daha güzel ve alımlı bir forma kavuşturmak amacıyla yapılan işlemlere burun estetiği denir. Giderek yüz güldürücü sonuçlar ortaya koyan burun estetiği operasyonlarında hastalar hayal ettikleri buruna kısa sürede kavuşuyorlar.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Cerrahi müdahale gerektiren burun estetiği sırasında hastanın ağrı hissetmemesi için genel anestezi tercih edilir. Burun içi eğrilikleri, burun dokusunun yapısı ve kıkırdak özelliği burun ameliyatının nasıl yapılacağını belirler. Rinoplastide cerrahlar tarafından tercih edilen iki farklı yöntem bulunuyor.

Açık rinoplasti olarak adlandırılan ve doktorun görüş alanını en iyi şekilde sağlayan bu ameliyat sonrası burunda dikiş izleri kalır. Fakat bu dikiş izleri zamanla kendiliğinden yok olurlar. Kapalı rinoplastide ise burnun dış yüzeyinde herhangi bir iz görülmez ve doktor burun içerisinden ilerleyerek şekilsel bozukluğu gidermeye çalışır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burnun yapısından estetik olarak rahatsızlık duyan ve rahat nefes alamayan kişilere burun estetiği ameliyat uygulanır. Burunda sıklıkla karşılaşılan şekilsel bozukluklar içerisinde burnun kemerli bir yapıya sahip olması, burun ucu düşüklüğü, burnun yana doğru geniş olması gibi sorunlar görülür. Bu tür estetik kaygılara sahip bireyler burun estetiği fiyatları hakkında da bir araştırma içerisine girerler.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği sonrası kaliteli bir dinlenme süreci geçirmek gerekir. Bu süreç içerisinde düzenli uyku uyumak ve doktor tarafından önerilen pozisyonda beklemek gerekir. Ameliyat sonrası burun hassas olacağı için ani hareketlerden kaçınmak gerekir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun estetiği sonrası iyileşme tamamen hastanın gayretine ve özverisine bağlanır. Süreci sağlıklı bir şekilde atlatmak için doktor tarafından önerilen tüm tavsiyelere uyulmalıdır.

İstanbul da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

İstanbul’da burun estetiği olmak isteyen hastaların ameliyat öncesin ve sonrasında belli bir zaman diliminde burada kalması gerekir. Ameliyat öncesi doğru doktor seçiminde bulunmak, ameliyat sonrasında ise tüm doktor kontrollerini yaptırmak gerekir. Hastanede bekleme süresi ise 1 gecedir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiği sonrası hastalar yakından takip edilmek amacıyla bir gece hastanede bekletilir ve ertesi günü ise taburcu edilirler.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur Mu?

Burun ameliyatları ağrısız işlemler içerisinde bulunur. Ameliyat sonrası hafif ağrı ve yanmalar oluşsa da bu durum 1-2 gün içerisinde tamamen biter. Morluk ve şişliklerde aynı şekilde görülebilir. Bu tür durumlarda buz kompresör yapılabilir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Güncel burun estetiği fiyatları tercih edilen kliniğin sunacağı hizmetler ve hastanın hastanede yatış süreci ile yakından bağlantılıdır.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

vadivadi