GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-10-2021 13:32   Güncelleme : 11-10-2021 13:32

Charcoal Ne İşe Yarar?

Charcoal Ne İşe Yarar?

 

 

Karbon malzemeden üretilmiş karakalem tekniğinde kullanılan charcoal kalemi kömür kalem olarak da bilinmektedir. Mat görünümü sayesinde canlı çizimler yapılmasına olanak sağlar.

Charcoal (Kömür Kalemi) Nedir?

Eskiçağlardan bu yana çizimlerde kullanılan bir kalem çeşididir. Eskiden odun kalemi olarak, asma dallarının yakılmasıyla elde edilerek kullanılmaktaydı. Günümüzde sıkıştırılmış karbon formu ile kullanılmaktadır. Charcoal kalemler, sertlik derecesine göre farklı türleri bulunmaktadır. Yumuşak formda olanları daha fazla yayılma ve tozlanma özelliğine sahipken, sert formda olanları keskin çizimler yapılmasını sağlamaktadır.

Charcoal (kömür kalem), sanata yeni başlayanlarca tercih edildiği gibi, farklı sanat dallarında taslak çizimlerin yapılması için de kullanılmaktadır.

Charcoal (Kömür Kalemi) Nasıl Kullanılır?

Charcoal (kömür kalem) yapısı sayesinde gölgelendirme ve tonlama başarılı bir şekilde yapılır. Pamuk veya dağıtma malzemeleri kullanılarak çizim etrafına kolaylıkla tonlama ve gölgeleme yapılabilir. Charcoal kalemlerin, çizim esnasında kâğıda bıraktığı tozları silgi yardımıyla kolaylıkla silinebilir. Genellikle taslak ve eskiz çizimlerinde kullanım alanı bulmaktadır.

Bu ürünle ilgili fiyat bilgisi almak ve satın almak için https://www.guvensanat.com/charcoal sitesini ziyaret edebilirsiniz.