GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-10-2021 12:06   Güncelleme : 18-10-2021 12:06

2021 yeni çıkan filmler

2021 yeni çıkan filmler

2021 yeni çıkan filmler

 

Yıl 2024. Shang-Chi, Shaun adını almıştır ve yakın arkadaşı Katy Chen ile beraber; San Francisco şehrinde otel görevlileri olarak çalıştıkları bir yaşam sürmektedirler. Bir gün, işe gitmek üzere otobüse bindikleri anda Shaun, kolyesini almak isteyen bazı kişilerin saldırısına uğrar.

Chen, onlara karşı kendini tutmayı başarırken, otobüs şoförü bayılınca direksiyonu devralmak zorunda kalır. Shaun, saldırganlarını otobüsten attıktan sonra, Razor Fist ortaya çıkar ve satır-pala benzeri uzuvuyla onu etkisiz hale getirmeye çalışır. Shaun zarar görmeden oradan akaçabilirken, On Yüzük örgütü için çalışan suikastçı onun kolyesini ele geçirmiştir.

Shaun, kız kardeşi Xu Xialing tarafından gönderildiği düşünülen bir kartpostalı anımsar ve Macau taraflarına doğru yolculuğa hazırlanır. Katy Chen ise, Shaun'un yani Shang-Chi’nin aslında kim olduğunu ve nasıl bir geçmişe sahip olduğunu öğrenmeye kararlıdır.

Shaun, uçarken Katy Chen'e asıl ismini ve onunla tanışmadan önceki yaşamına dair detayları açıklar: Annesi o 7 yaşındayken yaşamını yitirdikten sonra, Wenwu oğlunu sert bir suikastçı olması adına eğitmeye başlamıştı. Shang-Chi insan öldürmenin birçok yolunu orada öğrenmişti.

Derken Makao'ya indikten sonra, Shang-Chi ve Katy Chen kartpostalın adresini bulur ve Altın Hançerler Kulübü'nü de. Fakat, Shang-Chi binaya ilk girdiği vakit bir belge imzaladığı için, farkında olmadan büyük sahnede bir dövüşe mahkum olur.

Chen, Shang-Chi’nin yeni bir rakiple karşı karşıya olduğunu izlemektedir. Shang-Chi dövüşü reddeder ve ona yaklaşan kaosun gelişi hakkında bilgi aktarmaya çalışır, ancak başaramaz. San Francisco'ya kaçarken onu terk ettiği için kardeşine küsmüş olan Xialing, kartpostalı gönderenin de o olmadığını ortaya koyar.

On Yüzük oluşumu, Xialing'in kolyesini aramak için Kulübe sızar; Xialing onları asansöre bıraktığında Shang-Chi ve Chen yalnız kalır. Başka bir asansöre ulaşmak için dışarıdaki iskeleden tırmanmaya çalışırlar, ancak On Yüzük oluşumu onlara orada saldırır. Shang-Chi, düşmeye başladığında Chen'i yakalamayı başaramaz, fakat bir sürpriz yaşanır ve Xialing onu kurtarır. Bu muhteşem aksiyon filmini Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi izle sayfasından izleyebilir, ardından en iyi 2021 filmleri listesine göz atarak kaliteli film izleme keyfinize devam edebilirsiniz.