GÜZELLİK
Giriş Tarihi : 16-10-2021 13:18   Güncelleme : 16-10-2021 13:18

Burun Estetiği Fiyatlarını Neler Belirler?

Burun Estetiği Fiyatlarını Neler Belirler?

Burun Estetiği Fiyatlarını Neler Belirler?

 

Burun estetiği fiyatları ile ilgili bilgi öğrenmek isteyen kişilerin hepsi burnu ile alakalı sorunu olan kişilerdir. Her yıl güncel fiyatları değişim gösterir. Operasyonu gerçekleştirecek doktorunuz ile burun estetiği fiyatı öğrenebilirsiniz.

Burun estetiği, fiyatlarını etkileyen birden çok etken oluşmaktadır. Hastanın burundaki estetik sorunları ve hangi yöntem ile düzeltileceği önemlidir. Bunlara ek olarak doktorun uzman ve uzman olmaması gibi durumları da etkilemektedir. Bazen tek ameliyat çözüm olmayan hasta çeşiti de bulunmaktadır. Bu durumda burun estetiği fiyatları da farklı olacaktır.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, burnun boyutunu küçültmek veya büyütmek, şeklini değiştirmek veya burundaki bazı hava tıkanıklığı bozukluklarının iyileştirilmesi için kullanılır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği diger adı Rinoplastidir. Burun estetiği ile uç inceltilebilir, sırt düzeltilebilir veya büyütülebilir. Burnun açıları aldırma işlemi veya üst dudağa göre şekillendirme işlemi uygulanır. Ayrıca burun delikleri düzeltilebilir. İki burun deliğini ayıran septum veya tabaka ile ilgili olarak, hava sütununu rahatsız eden düzensizlikler burun estetiği sayesinde kolaylıkla tedavi edilebiliyor.

Bu estetik amliyat genel anestezi verilerek yapılır. Burun ucu ameliyatlarında lokal anestezi altında da yapılabilir. Kesiler burun içinde burun mukozasında veya kolumellada olabilmektedir. Bu sayede yapı modifiye edilebilir.

Kemik ve burun ucunun yanı sıra sırt ve septum yapıları kıkırdak düzenlenmesi yapılır. Herhangi bir fonksiyonel düzeltme gerekiyorsa, nazal septum ve/veya konkaların tedavisi aynı kesilerden yapılarak doktor işleme devam eder.  Ameliyat genellikle ayakta tedavi bazında yapılır ve vakaya bağlı olarak yaklaşık 2-4 saat sürer. Bu ameliyat çene müdahaleleri ile birlikte yapılır. Çeneye kombin şekilde burna estetik verilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği için en iyi adaylar, biyotiplerini anlayan ve mükemmellik talep etmeden veya etnik görünümlerini değiştirmeden görünüşlerini iyileştirmeye çalışan kişilerdir. Burun ucunun derisi kalınsa iyileştirilebileceğini, ancak yaralanmadan ve daha büyük hasara neden olmadan son derece hassas hale getirilemeyeceğini anlamak önemlidir. Kalın derilerde işlem yapmak her zaman doktorlar için zordur. 

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun, hem dış yapısında hem de iki burun deliğini ayıran iç yapı olan septumda kıkırdak ve kemikten oluşan bir yapıdır. Burun büyümesi bireysel genetik programa tabidir ancak travma, yara izleri veya alerji gibi sistemik değişiklikler enfeksiyonlar tarafından değiştirilir. Her bireyin etnik biyotipi tarafından verilen bireyler arasında dış şekli çok farklıdır. Aynı bireyde bir burun deliğini diğerinden daha yuvarlak veya daha büyük yapan asimetriler vardır.

Burnun yüzdeki merkezi unsur olduğunu da göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu nedenle bir yandan tüm yüzün görünümünü değiştirirken diğer yandan yüzün diğer unsurlarıyla uyumlu olması gerekir. Hastanın çeneside dahil olmak üzere bölge de çalışılmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği sonrasında ise, ilk gün başınız dik olarak dinlenmeniz sizin fayda sağlayacaktır. Ameliyatı olumsuz etkileyebilecek sonucu görmek için burnunuza dokunmamalı veya bandajları çıkarmaya çalışmamalısınız. Burun bandajlarının ve alçıların kullanım zamanını doktorunuzu karar verecektir. 6 hafta güneşten uzak durmalısınız ve 3-6 ay güneş kremi sürmelisiniz.

İşlemden 1-2 hafta sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Kanama veya sonucu etkileyen burun travmalarına neden olabileceğinden 2-3 hafta boyunca güçlü fiziksel aktiviteler yapmaktan kaçınmalısınız. En az ilk 3 ay temaslı sporlardan uzak durmalısınız.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Her doktorun burun yapısına göre ameliyatı şekil almaktadır. Doktor hastayı görmeden herhangi burun estetiği fiyatları ile ilgili sunum yapamaz. Doktorunuz ile iletişim haline geçiş sağlayarak fiyat öğrenebilirsiniz.

https://estevienclinic.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

vadivadi