GÜZELLİK
Giriş Tarihi : 16-10-2021 13:23   Güncelleme : 16-10-2021 13:23

Dhi Saç Ekimi ve Safir Saç Ekimi Uygulamaları

Dhi Saç Ekimi ve Safir Saç Ekimi Uygulamaları

Dhi Saç Ekimi ve Safir Saç Ekimi Uygulamaları

 

Günümüz şartlarında sıklıkla tercih edilen safir saç ekimi ile hijyenik alanda işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkündür. Gelişen teknoloji ile beraber artık saç ekimi FUE tekniğiyle gerçekleştirilir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesi, seyrek saç ve saç kıran gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınması durumunda herkesin başvuracağı yöntemlerden biri saç ektirme olur. Yapılan işlem ile birlikte daha dolgun ve gür saçlara sahip olunur. Mutlaka uzman ve güvenilir kişilerden yardım alınmalıdır.

Yapılacak olan saç ekimi kullanılacak olan yönteme göre değişkenlik gösterebilir. Saç ekme işlemi alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. İşlem süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda saç ekimi fiyatları da farklılık göstermiş olur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemleri yapılacağı zaman ilk olarak donör bölgesi ile işlem bölgesi belirlenir. Toplanacak olan saç kıllarına greft denir. Greft sayısı hastaya göre değişkenlik gösterebilir. İşlem bölgesine uygun olacak şekilde greft toplanır ve donör bölgesine ekimi gerçekleştirilir.

Kullanılacak olan teknikler uzman kişi tarafından belirlenmiş olur. Aynı zamanda işlem öncesinde ve işlem sonrasında alınacak olan önlemler ile hasta bilgilendirilir. Toplanacak olan greft sayısı ve kullanılacak olan tekniğe göre saç ekimi fiyatları farklılık gösterir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Günümüz şartlarında bakıldığında görülen saç sorunlarının önüne geçmek için doğal yöntemler kullanılır. Fakat seyrek saç, kellik ve dökülen saçlar için en iyi tedavi yöntemleri arasında saç ektirme yer alıyor. Saç ektirme işlemleri gerçekleştirilmeden önce uzman hekimin kontrolünde geçer. Daha sonra test ve tahliller gerçekleştirilir.

Eğer herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmadı ise gerekli olan çalışmalar başlatılır. Greft sayısı herkeste aynı değildir. Bu yüzden saç ekimi fiyatları farklılık gösterdiği için işlem öncesinde mutlaka fiyat bilgisi alınması gerekir.

Safir Ekimi Temel Aşamaları

Gerçekleştirilecek olan safir saç ekimi işlemleri için toplamda 6 evreden olduğunu söylemek mümkündür. İlk olarak saç ekimi için gerekli olan hazırlık çalışmaları gerçekleştirilir. Daha sonra planlama yapılır. Bu planlamada genelde greft sayısı, donör ve işlem bölgesine karar verilir. Donör bölgesinden greftler toplanmaya başlanır.

Toplanmış olan greftlerin ekimini gerçekleştirebilmek için kanallar açılır. Kanallar safir bıçağı ile açıldığı için enfeksiyon kapma olasılığı oldukça düşüktür. Önceden toplanan greftlerin ekimi yapılır. Böylelikle safir saç ektirme işlemi tamamlanmış olur.

Safir Ekimi Öncesi

Saç ekimi öncesinde ve sonrasında dikkat edilen durumlar sayesinde önlemler alınır. Safir saç ekimi işleminden önce hastaya talimatlar verilir. Saç ekiminden önceki 15 günlük süreçte kesinlikle alkol, sigara ve kafein kullanımına ara verilmelidir. Düzenli kullanılması gereken ilaçlar veya kan sulandırıcı ilaçlar kullanan hastaların bu durumu uzman hekime bildirmesi gerekir.

Safir Ekimi Sonrası

İşlem sonrasında özellikle dikkatli davranmak gerekir. Gerçekleştirilen saç ekiminin sağlıklı sonuç verebilmesi için uzman hekimin talimatlarına dikkat edilir. Havuza, denize ve hamama gibi yerlere gidilmekten kaçınılmalıdır. Çünkü kıl köklerinin kanallara tutulabilmesi için zamana ihtiyaç vardır.

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirilecek olan dhi saç ekimi işleminde greftler tek tek toplanır. Kullanılan Choi İmplanter kaleminin boyutları değişkenlik gösterir. Burada toplanmış olan greftlerin ekimi hemen kafa derisine nakledilir. Oldukça büyük avantaja sahip olan bu yöntemde kanal açmaya ihtiyaç duyulmaz.

Özel kalem ile toplanmış olan kıl köklerin önce saç köküne ve parça dokusuna göre ayrı bir şekilde sınıflandırılır. Daha sonra uygun açılarla ve uygun yönlere doğru ekim işlemi yapılır. Toplanan greftler implanter kalemin içine yerleştirilir ve tek tek ekimi yapılır.

Kıl kökleri boyutu bakımından farklılık gösterdiği için kalınlığına bağlı değişkenlik gösteren kalemler kullanılır. İşlem sorasında kesi uygulamaya gerek kalmaz. Sadece deride yuvarlaklar oluşturulduktan sonra greftler yerleştirilir.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi yapılacağı zaman sağlık taraması gerçekleştirilir. İşlem için eğer hastanın herhangi bir sağlık sorunu yoksa gerekli olan işlemler başlatılır. Dhi saç ekimi diğer yöntemlere göre kullanılan ekipmanlar maliyetli olduğu için fiyat bilgisi göz önünde bulundurulduktan sonra herkes tarafından rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim işlemleri hakkında fiyatlandırma bilgisi hep merak konusu olmuştur. Fiyat bilgisi hakkında kesin olarak bir kanıya varmak mümkün değildir. Kullanılan yöntem ve tercih edilen saç ekimi teknikleri bakımından ele alınır. Bu sayede fiyatlandırma gerçekleştirilir. Aynı zaman da dhi saç ekimi yaptırmadan önce işlemin yapılacağı merkez ile iletişime geçerek detaylı bilgi alınabilir.


 

vadivadi