SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-10-2021 13:32   Güncelleme : 16-10-2021 13:32

Zirkonyum Kaplamada İmplant Diş Tedavisi

Zirkonyum Kaplamada İmplant Diş Tedavisi

Zirkonyum Kaplamada İmplant Diş Tedavisi

 

Hızla gelişen teknoloji sayesinde implant tedavisi ile birlikte eksik diş sorunlarının önüne geçilmesi mümkündür. Diş hekimlerinin sıklıkla tercih ettiği ve güvenilir tedavi yöntemlerinde yerini alıyor. Oldukça büyük avantajlara sahiptir. Eksik diş sorunlarını gidererek doğal estetik elde eder.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

Vücudun gelişim sürecini tamamlayabilmesi adına mutlaka ergenlik döneminin tamamlanmış olması gerekir. Ergenlik dönemi kişiden kişiye farklılık gösterir. Fakat bu durum genelde 18 yaşına kadar devam eden durumlardan biridir. İşlem yapılmadan önce hastaya sedasyon uygulaması yapılır.

 Mutlaka işlem öncesinde hastanın ön muayeneden geçmiş olması gerekir. Bunun için detaylı muayene sonucunda diş röntgeni çekilir. Çene yapısına uygun olacak şekilde ölçüler alınır. Kan sulandırıcı ilaç alan ve kemik erimesi rahatsızlığı olan kişilerin tedavi sürecinin tamamlanmasıyla birlikte implant tedavisi gerçekleştirmeleri mümkündür.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Özellikle eksik diş tedavisinde kullanılacak olan yöntemlerden biri implant diş uygulamasıdır. Sağlıklı gülüşlere sahip olmak ve rahatlıkla yemek yiyebilmek adına yapılabilecek tedavi yöntemidir. Bazı durumlarda eksik diş probleminin gerçekleşmesi mümkün olmayabilir.

Bu yüzden implant tedavisi devreye girdikten sonra mükemmel diş köküne sahip olunması mümkündür. Akıcı konuşmanın yapılması durumunda kişinin kendine olan öz güvenini yerine getirmek mümkündür.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Implant tedavisini gerçekleştirmeden önce mutlaka hastanın bu tedaviye uygun olup olmadığına bakılır. Burada sağlıklı diş etine ve yeterli düzeyde kemik yapısına sahip olmak gerekiyor. İşlemin yapılacağı gün ağız içi hijyenine büyük önem vermek gerekir. Hastanın herhangi bir sağlık sorunu varsa mutlaka uzman hekim bu konuda bilgilendirilmeli.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Tedaviye başlama sürecinden önce mutlaka ağız içi hijyenin sağlanması gerekir. Genel olarak bakıldığında beş aşamadan oluşan bir durum söz konusu. İlk olarak hasta muayene edilir. Değerlendirme yapılması durumunda planlama gerçekleştirilir.

İkinci aşamada; hastanın çene kemiği göz önünde bulundurulur ve uygunluğu tespit edilir. Üçüncü aşamada implant uygulamasına geçilir. İmplantın çene kemiğiyle bütünleşebilmesi için 1-3 ay arasında süreye ihtiyaç duyulur. Dördüncü aşamada protezler hazırlanmış olur ve rötuşlar yapılır. Son aşamada üst yapılar takılarak tedavi tamamlanır. Üst yapılarda genelde zirkonyum ya da porselen kaplama yapılır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Daha doğal ve estetik gülüşlere sahip olmak için merak edilen konu başlıkları arasında gülüş tasarımı fiyatları oluyor. Mutlaka ilk aşamada güvenilir ve uzman hekimin ön muayenesinden geçmiş olmak gerekir. Bu esnada sorunlar ve beklentiler hakkında bilgi alışverişi yapılır.

İlk olarak hastanın ağız ve yüz yapısı ele alınarak ayrıntılı bir şekilde analiz yapılır. Hasta beklentisi göz önünde bulundurulur ve doğru şekilde planlama yapılır. Diş için video, fotoğraf ve 3d olacak şekilde görüntüler elde edilir. Daha sonra gerekli olan uygulamalar gerçekleştirilir ve tedavi tamamlanır.

 

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir

Günümüz şartlarında pek çok uygulamaların gerçekleşmesi mümkündür. Diş hekimlerine başvurup gülüş tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olunur. Tedavide kullanılacak olan yöntemler oldukça fazladır. Özellikle çürük diş sorunu, diş beyazlatma, dişlerin daha güçlü olması, dudak ve gülüşün uyumlu olması için yapılabilir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Yapılan gülüş tasarımı fiyatları hastanın beklentisi ve ihtiyacına uygun olacak şekilde yapılır. Her hastanın istek ve talebi aynı olmadığı için fiyatlandırma bilgisi de değişkenlik gösterir. İşlemin yapılacağı merkez ile görüşme sağlayarak detaylı bilgi alınabilir.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

İmplant tedavisi sayesinde zirkonyum kaplama yapmak mümkündür. Zirkonyum sayesinde görünürde olan dişlere kaplama yapılmasıdır. Özellikle bu durum diş boşluğu, kırık diş, renk değişimine uğramış dişler, çarpık dişler için uygundur. İşlem yapılmadan önce İmplant tedavisine başlanabilir.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Kaplama türleri sayesinde dişlerin birbirine olan uyumunu yakalamak mümkündür. Dayanıklı, aşınmaya karşı önlem almak adına tercih edilebilir. Metal içermediği için çoğu kişi tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Metale alerjisi olan hastalar için oldukça güvenilir ve konforlu tedavi yöntemi olarak bilinir. İşlevsel ve görüntü bakımından ele alındığında sağlıklı sonuçların alındığını görebilmek mümkündür. Yapılan zirkonyum kaplama dişlere uyum sağlar ve kişiye rahatsızlık vermez.

Zirkonyum Kaplama Kimler için Uygundur?

Gerçekleştirilen zirkonyum kaplama tedavisi genelde çene gelişiminin tamamlanması durumunda yapılabiliyor. İşlem öncesinde mutlaka uzman hekim, hastanın sağlık durumu hakkında detaylı bilgiye sahip olur. Daha sonra işlemin yapılması için herhangi bir sorun yoksa gerekli olan çalışmalar başlatılır ve tedavi gerçekleşir.