SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-10-2021 13:48   Güncelleme : 16-10-2021 13:48

Check Up Paketlerinde Evde Kan Alma Hizmeti Dâhil mi?

Check Up Paketlerinde Evde Kan Alma Hizmeti Dâhil mi?

Check Up Paketlerinde Evde Kan Alma Hizmeti Dâhil mi?

 

Check up paketlerinde evde kan alma hizmeti dâhil değildir. Çünkü buradan alınacak kan numunesi ile birlikte hastanın check up işlemlerini gerçekleştirmek mümkün değildir. Çünkü check up işlemleri sadece kan almadan ibaret değildir. Check up paketleri içerisinde fiziki muayene, idrar testi, görüntüleme teknikleri mevcuttur. Evden bu işlemlerin gerçekleşmesi mümkün olmadığı için check up ayrı bir şekilde yapılır.

Evde Kan Alma Nedir?

Günümüz şartların hastalıkların artmasıyla ya da yoğun iş temposu sebebiyle bireylerin kendilerine zaman ayırmaları mümkün hale gelemeyebilir. Yapılan evde kan alma hizmeti sayesinde hastaların daha sağlıklı bir hayat sürdürmesi ve zamandan tasarruf etmesine yardımcı olur. Hastaların sağlık durumlarını tespit edebilmek ve doğru tanı, tedavinin gerçekleşebilmesi adına hastadan kan numunesi alınır.

İşlem hastanın bulunduğu adreste yapılması uygun görülür. Ev ve iş yeri fark etmeksizin, işlem yapılır. Hemşireler ve diğer sağlık çalışanları tarafından yapılan kan alma işlemi tamamlandıktan sonra kan numunesi laboratuvar ortamına gönderilir.

Evde Kan Alma Kimlere Uygulanır?

Yoğun iş temposundan kaynaklı veya hastanın evden çıkamıyor olmasından dolayı evde kan alma hizmetine başvurulur. Hizmetten herkesin rahatlıkla faydalanması mümkündür. Fakat ağırlıklı olarak; hasta ve yaşlı, engelli ya da yatağa bağlı olması durumunda hastaların evden işlemlerini gerçekleştirme olanı oldukça yüksektir. Hastaneye gidemeyen hastalar için oldukça faydalı ve zamandan tasarruf olacak şekilde gerçekleştirilir.

Evde Kan Alma Fiyatları

Fiyatlandırma bilgisi merak konusu olsa da ne yazık ki bu konuda kesin bilgi vermek mümkün değildir. Çoğu sağlık kuruluşları bu işlemleri gerçekleştirirken genelde hastanın verdiği adres ile hastane arasındaki mesafe baz alındıktan sonra belirlenir. Bu yüzden hastadan hastaya farklılık gösteren bir durum söz konusudur. İşlem için güncel fiyat bilgisi alabilmek için ilgili yerlerle iletişime geçilmelidir.

Hormon Testi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Kanda bulunan parametre değerleri ölçebilmek adına ve çeşitli hastalıklar için tanı koyabilmek adına hormon testi uygulanır. İşlemden hızlı sonuç alabilmek için özel sağlık kuruluşlarında işlemin gerçekleşme olanağı mümkündür. Burada yapılan hormon testi fiyatları değişkenlik gösterdiği için işlem öncesinde fiyat alınması önerilir.

Daha sonrasında alınacak fiyat bilgisi hastaya sürpriz olabilir. Hormon testinde iç salgı bezlerinin salgılanması, düzgün çalışması veya kanda bulunan sorunların giderebilmesi için bu teste ihtiyaç duyulur. Bu test sayesinde pek çok organın vücuttaki işleyişi hakkında detaylı bilgiye sahip olmaya yardımcı olacaktır.

Hormon testi farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Bunun sebebi ise organ ve dokuların incelenmesiyle alakalı olarak ele alınır. İdrar tahlili, kan tahlili şeklinde ele alınabilir. Hastanın dirseğinin iç kısmından alınan kan numunesi sonucunda laboratuvar ortamında incelemeye alınır. İnceleme sonrasında uzman hekim tarafından değerlendirilir ve teşhis konulmuş olur.

 

Hormon Testi Neden İstenir?

İç salgı bezlerinde meydana gelen sorunların tespit edilmesi için işlem gerçekleştirilir. Hastada görülen anormal durumun önüne geçebilmek için uzman hekim tarafından istenen bir test olarak bilinir. Diyabet hastalığında, gebelik durumlarında, kadın rahatsızlıklarında, âdet kanamalarında, endokrin sistemde görülen rahatsızlıkların tespiti için istenir. Uygulama yöntemine göre hormon testi fiyatları değişkenlik gösterir.

Hormon Testi Fiyatları

Uygulanacak olan hormon testinin yöntemi değişkenlik gösterdiği için bazı durumlarda hormon testi fiyatları farklılık gösterebilir. Bunun için fiyat bilgisi hakkında kesin bir kanıya varmak mümkün değildir. Güncel fiyat bilgisi almak isteyen hastaların, işlemin yapılacağı hastane ile iletişime geçmesi önerilir.

Check Up Paketleri Nelerdir?

Her şeyden önce check up uygulamasıyla birlikte oluşmayan rahatsızlığın önlenmesi ve erken teşhisin konulması için yapılır. Hastanın bu konuyla alakalı bilinçli olmasında fayda vardır. Rutin yapılması gereken işlemleri arasında yer alır. Check up paketlerinde kan ve idrar tahlili, görüntüleme teknikleri ve fiziki muayene yer alır.

İhtiyaç durumunda hastanın endoskopi uygulamasının gerçekleşmesi gerekebilir. Paket içeriğine göre check up fiyatları farklılık gösterdiği için hastanın ihtiyaç durumuna göre paket seçimi yapılmalıdır.

Check Up Her Sene Yaptırılmalı Mıdır?

Sağlıklı bireylerin sağlık kontrollerinin gerçekleşebilmesi için mutlaka yılda bir kere check up yaptırmaları önerilir. Yapılan check up paketleri hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Bu yüzden hastanın rahatsızlığına uygun olan paket seçimi yapılmalıdır. Yapılan paketlere göre check up fiyatları farklılık gösterebilir.

Check Up Paketleri Fiyatları

Check up uygulaması sadece tek bir durumdan ibaret değildir. Burada ele alınan işlemde birden fazla işlemin yapılması mümkündür. Yapılan uygulamalar paketlere göre değişkenlik gösterdiği için bu değişkenliğin içine check up fiyatları da dâhil edilmiş olur. Güncel fiyat bilgisi almak için ilgili hastaneyle irtibat halinde olmakta fayda vardır.